MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Rowerem do 6 km od Czeladzi. Podpowiadamy pomysły na wyprawę. Gdzie w weekend 29 - 30 czerwca?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Rozważasz wycieczkę rowerową z Czeladzi? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. Mamy 5 ciekawych tras. Są zróżnicowane pod względem trudności czy dystansu, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Razem z Traseo proponujemy Wam 5 tras na wyprawę rowerową w odległości do 6 km od Czeladzi. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Zobacz, jakie trasy rowerowe niedaleko Czeladzi proponujemy na weekend.

Spis treści

Ścieżki rowerowe w pobliżu Czeladzi

We współpracy z Traseo przygotowaliśmy dla Was 5 tras rowerowych w odległości do 6 km od Czeladzi, które sprawdzili inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Jazda rowerem to bardzo lubiana forma aktywności szczególnie w ciepłych miesiącach. Oczywiście nie tylko. Najwięksi pasjonaci jeżdżą rowerem przez cały rok. Nic w tym dziwnego, ponieważ rower daje nam wiele korzyści. Ruch jest dobry dla naszego zdrowia, a przy okazji możemy odwiedzić ciekawe miejsca. Można również wybrać rower jako środek lokomocji i dojeżdżać nim do pracy czy na zakupy.

Jeśli więc szukasz pomysłów na trasy w okolicy miejsca zamieszkania, bardzo dobrze trafiłeś. Poniżej przedstawiamy 5 wybranych tras, które polecane są przez innych użytkowników. Wracaj do tego artykułu regularnie, ponieważ będzie on aktualizowany i będą pojawiać się nowe trasy.

Nim wyruszysz w drogę, sprawdź prognozę pogody. W sobotę 29 czerwca w Czeladzi ma być 30°C. Nie powinno padać. W niedzielę 30 czerwca w Czeladzi ma być 32°C. Prawdopodobieństwo pojawienia się deszczu wynosi 42%.

🚲 Trasa rowerowa: Do Jaworzna na rynek 28.05.2016

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 71,43 km
  • Czas trwania wyprawy: 5 godz. i 21 min.
  • Przewyższenia: 113 m
  • Suma podjazdów: 1 917 m
  • Suma zjazdów: 1 922 m

Trasę rowerową mieszkańcom Czeladzi poleca Arturroo1983

Dystans trasy 72km. Kolejna traska w którą chciałem wybrać się już od dawna.Pogoda może nie była idealna, ciągle wisiały czarne chmury i było duszno, ale nawet kropelka deszczu nie spadła. Z Siemianowic skierowałem się w kierunku Czeladźi dalej podróżował przez Milowice, Park Tysiąclecia, Staw Borki, Sosnowiec, bezdrożami przez Jezor, Niedzieliska i tak dotarłem do rynku w Jaworznie. Po małym postoju ruszyłem dalej w trase, która przebiegała w większości drogami asfaldowymi, chociaż pare razy zjechałem w bezdroża. Skierowałem się w kierunku Elektrowni Jaworzno dalej jechałem przez Brzeźinke, Giszowiec, Doline Trzech Stawów, Zawodzie, Sadzawki i tak wróciłem do Siemianowic.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Oświęcim - Oszpicin - ku pamięci...

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 111,49 km
  • Czas trwania wyprawy: 8 godz. i 26 min.
  • Przewyższenia: 108 m
  • Suma podjazdów: 1 325 m
  • Suma zjazdów: 1 358 m

Aza poleca trasę rowerzystom z Czeladzi

Wycieczkę do Oświęcimia próbowałem przejechać szlakami rowerowymi. Dosyć sporo ich zaliczyłem. Już w Sosnowcu wbijamy się na czerwony szlak rowerowy na krótko ale już coś :-). Bezdrożami dojeżdżam do Mysłowic a dalej prowadzi mnie zielony szlak rowerowy prawie do Dziećkowic. Zostawiam szlak aby zjechać z asfaltu :-) i poruszam się wzdłuż autostrady dojeżdżając do Jelenia. Tutaj szlak niebieski rowerowy wiedzie mnie do Chełma Małego. Dalej znalazłem żółty szlak rowerowy z którym dojechałem do Bobrka. Następne miasto to już Oświęcim. W centrum ciekawe zabytki do zobaczenia. Z centrum kierowałem się niebieskim szlakiem rowerowym, gdzie dotarłem do Muzeum Auschwitz. Powiem szczerze, że ostatni raz tu byłem w szkole podstawowej a nadal pamiętam co tutaj zobaczyłem. Dalej kieruję się do drugiego obozu w Brzezince. Na miejscu zrobiła mi się smutna atmosfera, gdy oglądałem rzędy baraków obozowych. Myśli o milionach ludzi, którzy stracili tu życie... Każdy z nas powinien choć raz w życiu odwiedzić to miejsce i zobaczyć na własne oczy jaki los może człowiek zgotować drugiemu człowiekowi. Objeżdżam obóz dookoła by ponownie trafić na niebieski szlak rowerowy. Lecz nie na długo i opuszczam asfalt :-) . Za rzeką Pszczynką znalazłem czerwony szlak rowerowy, którym nie pojechałem :-), gdyż mój cel to Tychy. W Tychach na osiedlu F przykleiłem się do czerwonego szlaku rowerowego z którym dojechałem do Zamościa. Tam przesiadłem się na czarny szlak rowerowy i już byłem na Murckach. W Murckach śledziłem czarny szlak pieszy( tak dla odmiany:-) ) by trafić na czerwony szlak rowerowy, którym dojechałem do dzielnicy Mysłowic-Ćmok. Stąd już tylko parę kilometrów do końca wycieczki. Łączna wysokość podjazdów 603.80 m. 69% trasy to bezdroża.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Za Tychami, za lasami...

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 126,23 km
  • Czas trwania wyprawy: 7 godz. i 37 min.
  • Przewyższenia: 95 m
  • Suma podjazdów: 1 458 m
  • Suma zjazdów: 1 478 m

Aza poleca trasę mieszkańcom Czeladzi

Traska prowadzi nie do końca bezdrożami ale najwidoczniej tak musiało być :-) . Klika miłych niespodzianek mnie spotkało na terenach Katowic, gdzie poprawiono oznakowania szlaków. Pojawiły się nowe tabliczki oraz nowość dla mnie - kawałki asfaltu z namalowaną strzałką kierunkową dla wybranego szlaku - rewelacja. Na Kostuchnie czerwony szlak również doczekał się modernizacji - super robota. Nic tylko jeździć.
Przejazd kolejowy na ul.Niezapominajek udało mi się przejechać bez zatrzymania :-D .
Łączna wysokość podjazdów 846.59 m. 75% trasy to bezdroża.
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Żółty Szlak Baliński oraz Czarny Szlak "dojściowy"

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 69,89 km
  • Czas trwania wyprawy: 5 godz. i 52 min.
  • Przewyższenia: 94 m
  • Suma podjazdów: 941 m
  • Suma zjazdów: 944 m

Aza poleca trasę mieszkańcom Czeladzi

Odwiedziłem tereny Jaworzna aby przejechać pieszy żółty szlak baliński oraz pieszy szlak czarny. Długość żółtego to około 13 km a czarnego aż 1 km ( słownie jeden kilometr :) ). Dojazd do Jaworzna postanowiłem przejechać obok dawnych zakładów chemicznych ale odradzam, ścieżki brak i tylko jazda na orientację pozwoliła mi dotrzeć do ścieżki, którą zamierzałem przejechać. Tak to już bywa chcąc jeździć po czymś nowym :-). Żółty szlak ma swój początek w centrum Jaworzna (zaznaczyłem na trasie) ale oznakowania początku szlaku nie znalazłem :-(. Generalnie oznakowanie szlaku jest fatalne! Kilkukrotnie go zgubiłem - brak oznaczeń lub są w tak opłakanym stanie iż nic nie widać. Taka zabawa w chowanego - pojawia się i znika. Jeszcze parę lat i nikt nie zdoła przejść szlaku tak jak go wytyczono. Za to czarny szlak ma się dobrze. Oznaczyłem początek szlaku na mapie. Krótki bo zaledwie - 1 km długości ale oznakowany i poprowadzi nas dokładnie do źródełka wody siarczanej. Charakterystycznego zapachu nie poczułem :-). Podsumowując szlak żółty wymęczył mnie wpatrywaniem się we wszystkie miejsca gdzie można spodziewać się oznakowania szlaku. Dużo czasu zmarnowałem na szukanie i błądzenie wśród drzew.
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

Materiały promocyjne partnera

🚲 Trasa rowerowa: Szlak Kordonów Granicznych - czarny szlak rowerowy

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 105,25 km
  • Czas trwania wyprawy: 7 godz. i 55 min.
  • Przewyższenia: 224 m
  • Suma podjazdów: 1 361 m
  • Suma zjazdów: 1 375 m

Trasę dla rowerzystów z Czeladzi poleca Aza

Szlak Kordonów Granicznych to propozycja olkuskiego czarnego szlaku rowerowego. Długość około 20km i w 95% prowadzi po bezdrożach ! Super. Aby dotrzeć do w/w szlaku postanowiłem od Zalewu Sosina trzymać się niebieskiego szlaku rowerowego - wspaniale oznaczony i w całości prowadzi przez lasy ! Szlak Kordonów Granicznych jest rewelacyjnie oznakowany i tutaj należą się pochwały MOSIR-owi z Olkusza. Naprawdę świetnie wykonana robota. Polecam traskę wszystkim zwolennikom przyrody. Dziękuję użytkownikowi traseo KERADBIK - to jego traskę zapożyczyłem. 47% traski to bezdroża.
Nawiguj


Pora na serwis roweru?

traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Kochasz rower ale zakupy robisz rozważnie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Zadbaj o rower

Miłośnicy jazdy na rowerze wiedzą, jak istotne jest utrzymywanie jednośladu w dobrym stanie technicznym. Jest to bardzo ważne dla komfortu oraz bezpieczeństwa podczas jazdy. Przegląd roweru powinno wykonywać się przynajmniej raz w roku. A najlepiej dwukrotnie - przed oraz po sezonie. Oczywiście, jeśli w trakcie sezonu zdarzą się jakieś uszkodzenia, najlepiej je od razu naprawić.

Serwisować sprzęt można samodzielnie lub oddając go w ręce specjalistów. Odpowiednio dbając o swój sprzęt zapewnisz sobie, że dłużej Ci posłuży. Jest to szczególnie istotne, jeśli często na nim jeździsz. Wbrew pozorom przegląd roweru nie jest taką prostą sprawą. Jeśli chcesz samodzielnie serwisować swój rower, koniecznie poszukaj poradników, w jaki sposób to robić.

Przydatne akcesoria rowerowe

Akcesoria rowerowe możemy podzielić na te niezbędne oraz dodatkowe. Wymagane jest:

  • oświetlenie, które nie zawsze jest na wyposażeniu, gdy kupujemy rower
  • a także dzwonek. Tak jak w przypadku lamp, najczęściej trzeba go dokupić.

Lampka z przodu powinna być biała, a z tyłu czerwona. Przy wybieraniu dzwonka zwróć uwagę na dźwięk, jaki wydaje.

Z dodatkowego wyposażenia warto wybrać:

  • błotniki - szczególnie istotne są, gdy nie zraża Cię brzydka pogoda do jazdy
  • odblaski na koła, bagażnik oraz siodełko - dla zwiększenia widoczności
  • stopka lub inaczej nóżka - by móc zaparkować rower
  • zapięcie do roweru - by móc go bezpiecznie spuścić z oczu
  • saszetka na rower - często z przeźroczystym przodem i specjalną kieszonką na telefon, by móc widzieć ekran podczas jazdy
  • uchwyt na bidon oraz bidon
  • koszyk na rower - jeśli chcesz nim jeździć na zakupy
  • fotelik dla dziecka - dla rodziców
  • pompka
  • stojak rowerowy - jeśli będziesz samodzielnie serwisować rower
  • akcesoria i narzędzia do serwisowania roweru

Omówiliśmy przydatne akcesoria rowerowe, to teraz czas na strój na rower. Oczywiście wygodne, sportowe buty oraz strój to podstawa. Ciekawą alternatywą są specjalnie spodenki, majtki lub legginsy na rower, które zapobiegają obtarciom i bólom. Przydatne będą również rękawiczki na rower, czapka z daszkiem lub zwykła oraz okulary - niekoniecznie przeciwsłoneczne. Okulary rowerowe są specjalnie dopasowane do twarzy, by nie odstawały. Znajdziesz takie przeciwsłoneczne oraz z przeźroczystymi szkiełkami, które chronią oczy przed owadami i wysuszaniem oczu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na czeladz.naszemiasto.pl Nasze Miasto