Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ustawa śmieciowa w Psarach - mieszkańcy dostali karty

oprac. PAS
Jak wypada ustawa śmieciowa w Psarach? Poznaliśmy szczegóły gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie psary. Są usługi dodatkowe. W gminie Psary każde gospodarstwo ma swoją kartę.

W wielu miastach mamy kłopoty z nową odsłoną gospodarki śmieciowej, a tymczasem w gminie Psary wszystko wydaje się być dopilnowane i przygotowane.

Już 27 maja 2013 r. wójt rozstrzygnął przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, a 12 czerwca podpisana została umowa z firmą Spectrum Silesia Service Sp. z o.o.. Dzień wcześniej radni ustalili też stawki za usługi dodatkowe nieobjęte obowiązkową opłatą śmieciową oraz podjęli decyzję w sprawie ulg dla rodzin wielodzietnych. Do końca czerwca mieszkańcy otrzymali też karty służące do płatności za śmieci wraz z instrukcją obsługi.

W sumie aż 7 firm chciało zająć się odbiorem i zagospodarowaniem gminnych odpadów Najniższą cenę zaoferowała firma Spectrum Silesia Service Sp. z o.o. z Radzionkowa, której wspólnikiem jest Remondis Tarnowskie Góry Sp. z o.o. i to ona obsługuje mieszkańców gminy Psary od 1 lipca. Firma ta obowiązana jest dostarczyć mieszkańcom pojemniki na odpady zmieszane, worki na odpady segregowane oraz harmonogramy ich wywozu.

Ustawa smieciowa w Psarach i dodatkowe usługi

Usługi dodatkowe obejmują odbiór i zagospodarowanie śmieci zmieszanych ponad ustalony limit (60 l na osobę na miesiąc) oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów rozbiórkowych i gruzu budowlanego spod posesji. Zakres podstawowy gwarantuje odbiór odpadów zmieszanych dwa razy w miesiącu od 1 maja do 30 września, a raz w miesiącu od 1 października do 30 kwietnia. Przedstawione radnym propozycje stawek zostały wcześniej wynegocjowane z firmą Spectrum Silesia Service.

Jeśli ilość odpadów zmieszanych i częstotliwość ich odbioru jest niewystarczająca, wtedy właściciel nieruchomości może zamówić podstawienie i odbiór dodatkowego pojemnika na śmieci zmieszane o pojemności 120 l w cenie 14,80 zł brutto za sztukę. Mieszkańcy mogą także zamówić odbiór odpadów rozbiórkowych i budowlanych. Stawki usług dodatkowych oraz formularz zamawiania usług jest na stronie internetowej www.psary.pl oraz dostępne są w siedzibie Urzędu Gminy pokój nr 214. W ramach zakresu podstawowego, objętego opłatą śmieciową każde gospodarstwo może bez dodatkowych opłat dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dąbiu 100 kg gruzu budowlanego na rok. W przypadku rodzin wielodzietnych, wychowujących trójkę lub więcej dzieci w wieku do 18 lat lub 24 lat, które uczą się lub studiują, opłata za jedną osobę przy segregacji selektywnej wyniesie 7 zł.

Gotowy jest system płatności opłaty śmieciowej. Bank Spółdzielczy w Będzinie w placówkach w: Psarach, Bobrownikach, Wojkowicach, Będzinie, Czeladzi, Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej przyjmować będzie wpłaty od mieszkańców gminy Psary bez prowizji. Każdy właściciel nieruchomości będzie miał kartę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, zawierającą numer identyfikacyjny gospodarstwa domowego i rachunku bankowego, na który uiszczać będzie opłatę śmieciową. Karta zawiera kod kreskowy, który pracownik banku zeskanuje i przyjmie wpłatę bez konieczności wypełniania druku przelewu. Opłatę za śmieci można też regulować w każdym innym banku oraz w urzędach pocztowych. W pakiecie mieszkańcy otrzymują: kartę z z instrukcją użytkowania, informację o zakresie i stawkach usług dodatkowych oraz informację o ulgach dla rodzin wielodzietnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czeladz.naszemiasto.pl Nasze Miasto