Tygodniowy przegląd prasy (Czeladź, 24.01-30.01.2021), poznaj najważniejsze informacje z Czeladzi

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Czeladzi czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Czeladzi czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Czeladzi, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 24.01 a 30.01.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Trendy w makijażu, które wyszły już z mody. Tak się nie maluj, bo to kojarzy się ze złym gustem [zdjęcia - 31.01.21]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Czeladź od 24.01 do 30.01.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Trendy w makijażu, które wyszły już z mody. Tak się nie maluj, bo to kojarzy się ze złym gustem [zdjęcia - 31.01.21]

Sztuki makijażu trzeba uczyć się całe życie. Nie wystarczy raz poznać paru trików, by ciągle cieszyć się komplementami. Trendy w makijażach zmieniają się tak samo często jak trendy ubraniowe. Dlatego lepiej odśwież swoją wiedzę w tym temacie, by nie być podejrzewaną o styl „démodé”. W naszym samouczku przedstawiamy informacje o tym, co jest na czasie i co nie jest na czasie w makijażu 2021.

📢 Postaw na milion. Przed nimi osiem pytań i szansa na wielką wygraną

W piątek, 29 stycznia o godz. 20:55 na antenie TVP2 zobaczymy kolejny odcinek 20. edycji teleturnieju "Postaw na milion". Portale naszemiasto.pl są patronem medialnym programu.

📢 Już ponad milion wykonanych szczepień w Polsce. Ile w twoim mieście? Gdzie najwięcej w Śląskiem?

Trwają szczepienia przeciw COVID-19. W Polsce wykonano do tej pory 1 097 036 szczepień, z czego 125 477 w Śląskiem. Ile osób zaszczepiono w miastach i powiatach woj. śląskiego? Gdzie najwięcej w naszym regionie? Zobacz dane Ministerstwa Zdrowia (aktualne na 29 stycznia) - kliknij w "zobacz galerię"..

Tygodniowa prasówka 24.01-30.01.2021 Czeladź: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Czeladzi. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Licz się ze słowami! Tych słów lepiej nie wypowiadać widząc Ślązaka! Mogą go... obrazić. Poznaj śląskie wyzwiska

ŚLĄSK. Znacie te słowa? Lepiej wiedzieć, co te słowa oznaczają. Wyzwiska śląskie czasami brzmią zabawnie, lecz uważajcie! Choć są z reguły mało kulturalne, to zdarza się ich używać praktycznie niemal wszystkim - wszak każdy ma określone granice cierpliwości. Stąd też, wyzwiska wykształciły się nie tylko w każdym języku narodowym, ale też w gwarach i językach lokalnych. W śląskiej godce również nie brakuje słów, którymi Ślązacy się wzajemnie okładają, kiedy tracą do kogoś cierpliwość, lub zwyczajnie chcą kogoś obrazić. Oto śląskie wyzwiska. Kliknij w "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 To są najlepsze licea ogólnokształcące w woj. śląskim. Zobacz RANKING PERSPEKTYWY 2021. Która szkoła jest najlepsza?

Poznajcie najlepsze licea 2021 w woj. śląskim. Miesięcznik Perspektywy opublikował najnowsze zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych w kraju i w poszczególnych województwach. Sprawdźcie wyniki placówek ze Śląska i województwa śląskiego. Kliknij w galerię.

📢 Obostrzenia pandemiczne w Polsce mają ograniczyć Covid-19, a są pełne absurdów i bubli. W kraju tli się bunt

Absurdy obostrzeń przeciw COVID-19 są widoczne gołym okiem. Można korzystać z wyciągów w górach, o ile nie ma się ze sobą nart. Otwarte są kościoły, centra handlowe i szkoły, a zabrania się sportu na świeżym powietrzu, korzystania basenów czy kin. Absurd goni absurd.

📢 Rząd ogłosił obostrzenia obowiązujące w lutym. Znamy szczegóły

Dziś minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił obostrzenia, jakie będą obowiązywały w Polsce od poniedziałku, 1 lutego.

📢 Gdzie dziś nie będzie prądu w woj. śląskim? Zobacz planowane wyłączenia! Sprawdź wykaz w poszczególnych miastach woj. śląskiego

WYŁĄCZENIA PRĄDU W WOJ. ŚLĄSKIM. Gdzie dziś i w najbliższych dniach nie będzie prądu w Śląskiem? To planowane wyłączenia przez Tauron Dystrybucja. Na liście są m.in. Bielsko-Biała, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Rybnik, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Tychy, Zabrze, Żory i wiele powiatów. Lepiej być przygotowanym na czasowe braki energii elektrycznej. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź te miejsca.

📢 Liczy się każda sekunda

Blisko 300 pracowników DB Schenker w Polsce szkoli się z pierwszej pomocy z wykorzystaniem defibrylatorów AED. Szybka reakcja może uratować życie.

📢 Dodatkowe dwa dni urlopu za krew i osocze po Covid-19. Jak je otrzymać?

Dwa dni dodatkowego urlopu a krew i osocze - to benefit, który niosą za sobą przepisy, wprowadzone w czasie pandemii koronawirusa. Przypomnijmy, że krwiodawcy już wcześniej mogli liczyć na dodatkowy urlop. Co mówi zatem ustawa z 21 stycznia? W jej świetle dawca krwi, który oddał krew lub jej składniki, w tym osocze po COVID-19 liczyć może na dodatkowe dwa dni urlopu. Rząd wprowadzone zmiany tłumaczy faktem, że oddanie krwi to szlachetny gest wymagający docenienia. Jak je otrzymać? Sprawdź! Kliknij w "zobacz galerię".

📢 Dlaczego kobiety zdradzają? 8 najczęstszych przyczyn niewierności wśród pań!

Zdrada partnera to nic miłego. Czasami jest oznaką nieporozumień związku, wygaśnięcia uczuć, a czasami chęcią przeżycia przygody. Z innych powodów zdradzają mężczyźni, a z innych kobiet – jednak, aż tak bardzo się w tej materii nie różnimy. Oto 8 najczęstszych przyczyn niewierności pań!

📢 Tak mieszkaliśmy 20 lat temu? Kanapa w skórze, stół ze szklanym blatem, witryna na kryształy. Pamiętacie?

Jak wyglądało mieszkanie? Jeszcze solidne, drewniane witryny i skórzane kanapy z Holandii, ale już lekkie regały z Ikei i stoliki ze szklanym blatem. Zmywarki, mikrofalówki i obok kryształy z Zawiercia. Meble Cyroń i Agata. Koniecznie firanki i kwiaty. Zobaczcie, jakie meble królowały w naszych mieszkaniach 20 lat temu, czyli na przełomie XX i XXI wieku. Oto zdjęcia z salonów meblowych w Katowicach z lat 2001 - 2004

📢 Zagłębiacy składają niewiele wniosków o dotacje do wymiany pieców. Samorządy im nie pomagają

Jak donosi Zagłębiowski Alarm Smogowy, właścicielom użytkującym stare, ponad 10-letnie kotły węglowe został już tylko niecały rok na to, by wymienić swojego kopciucha na kocioł 5 klasy, ekoprojekt, pompę ciepła lub podłączyć się do sieci. Jak sie okazuje w Zagłębiu liczba złożonych wniosków o dotacje do takiej wymiany w ramach rządowego programu Czyste Powietrze są znikome. Brakuje tez punktów konsultacyjnych, gdzie mieszkańcy znajdą pomoc w wypełnianiu i składaniu wniosków o dotacje.

📢 Hotele, restauracje, a nawet stacja narciarska! To są znane nieruchomości ze Śląskiego, wystawione na sprzedaż

NIERUCHOMOŚCI. W woj. śląskim jest do kupienia wiele nieruchomości. Niektóre z nich to bardzo znane obiekty! Między innymi na sprzedaż wystawiono stadion, ośrodek wypoczynkowy z zamkiem, hotel, czy popularną stację narciarską. Znacie te miejsca? Zobacz oferty z serwisu otodom.pl. Kliknij w "zobacz galerię".

📢 Tajemnicze zaginięcia. Okoliczności tych tragedii pozostają nieznane. Zagadkowe historie spędzają śledczym sen z powiek

Istnieją pewne miejsca na naszym globie, które do dziś owiane są legendą. Jednym z nich jest słynny trójkąt bermudzki, w obszarze którego doszło do licznych, zagadkowych zaginięć. Sytuacji, w których nie udało się rozwikłać tajemniczych okoliczności towarzyszących katastrofie jest jednak znacznie więcej. Mowa o znikających z radaru samolotach czy ludziach, którzy dosłownie rozpłynęli się w powietrzu. Oto 10 zagadek, których wciąż nie udało się rozwiązać. Przejdź do galerii, by poznać tajemnicze, niewyjaśnione historie.

📢 IMGW ostrzega: W nocy z 26 na 27 stycznia oblodzenia na śląskich drogach

Wracacie dzisiaj, 26 stycznia, wieczorem z pracy do domu? Uwaga na gołoledź. Ostrzeżenie dotyczy całego Śląska, a trudne warunki mogą się pojawiać już od godziny 17 do środy rana, do godziny 9.

📢 Ach ci uczniowie! Oni to mają wyobraźnię! Zaczęła się szkoła, a wraz z nią wróciły kartkówki. "Pani da dwójkę, błagam!"

SZKOŁA. Dzieci tej zimy miały bardzo długa przerwę od nauki - zaczęło się od świąt, w po nich zaraz przyszły ferie. 18 stycznia wróciła szkoła - dla dzieci w klasach I - III stacjonarna, dla pozostałych online. Przypominamy największe hity szkolnych klasówek. Nie uwierzysz, co dzieci potrafią napisać na sprawdzianie czy kartkówce... Ich pomysłowość nie zna granic. Przekonaj się zresztą sami. Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Bierzmowanie pod warunkiem usunięcia materiałów o Strajku Kobiet. Kuria chwali zachowanie proboszcza z Ropicy Polskiej

Dzisiaj już wiadomo, że sytuacja, w której proboszcz parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Ropicy Polskiej wymagał od kandydatów do bierzmowania podpisania oświadczenia o niepopieraniu strajku kobiet, dotyczy trojga młodych osób. Z informacji, jakie w tej sprawie podaje Kuria Diecezjalna w Rzeszowie wynika, że proboszcz w ten sposób miał pomóc młodym "podjąć decyzję o przystąpieniu do sakramentu bierzmowania nie tylko w sposób wolny, ale także bardziej świadomy, co zasługuje na uznanie.

📢 Od 1 lutego rząd poluzuje obostrzenia? To możliwe! Sprawdź, które obostrzenia związane z COVID-19 mogą zostać zluzowane

Czy rząd poluzuje obostrzenia od 1 lutego? Zdania w obozie PiS są podzielone, a 31 stycznia kończą się aktualnie obowiązujące przepisy. Restauratorzy, hotelarze, właściciele stoków oraz branża fitness, wszyscy apelują, aby częściowo znieść rygory sanitarne, ponieważ chcą wznowić działalność bez ciągłych kontroli oraz kar finansowych. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź, które z obostrzeń mogą zostać zluzowane.

📢 Rak najpierw zabrał 7-letniego Antosia z Murowańca. Teraz nowotwór zaatakował jego tatę, Sławka

Prawie rok minął od pogrzebu niespełna 7-letniego Antka z podbydgoskiego Murowańca. Zmarł na raka. Teraz ten rak chce zabrać tatę chłopca.

ZOBACZ KONIECZNIE

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie