Tygodniowy przegląd prasy (Czeladź, 20.12-26.12.2020), poznaj najważniejsze informacje z Czeladzi

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Czeladzi nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Czeladzi nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Czeladzi, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 20.12 a 26.12.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Szczepionki przeciw COVID-19 są już w Polsce! Teraz transportowane są do ponad 70 szpitali węzłowych. Ruszają szczepienia”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Czeladź od 20.12 do 26.12.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Szczepionki przeciw COVID-19 są już w Polsce! Teraz transportowane są do ponad 70 szpitali węzłowych. Ruszają szczepienia

Szczepionki przeciw COVID-19 są już w Polsce! Transport z pierwszą partią preparatu wyprodukowanego przez koncern Pfizer-BioNTech przed godziną 7 rano w sobotę, 26 grudnia, dojechał do Agencji Rezerw Materiałowych w Wąwale pod Tomaszowem Mazowieckim. Do końca roku ma być wyszczepionych ok. 900 osób z grupy 0.

📢 KARTKI na Boże Narodzenie 2020 z życzeniami! To ostatni moment żeby je wysłać bliskim! Na WhatsAppa, Facebooka i SMS-em. Pobierz ZA DARMO

Kartki na Boże Narodzenie 2020 z życzeniami, do wysłania Facebook SMS. Nie macie czasu lub pomysłu na życzenia z okazji Świąt? Zobaczcie kartki świąteczne na Boże Narodzenie za darmo! Są idealne na WhatsAppa, Messengera, Facebooka, Instagrama, czy MMS-a. Jeśli nie wiecie jak złożyć życzenia, to zróbcie to piękną kartką świąteczną. Idealne propozycje znajdziecie w naszej galerii. Skorzystajcie z naszych propozycji życzeń bożonarodzeniowych. Zobaczcie te KARTKI ŚWIĄTECZNE!

📢 Lekarze apelują o rozwagę przy jedzeniu na święta! "Usuwaliśmy z przełyku fragment sztucznej szczęki"

Choć nie są to święta jak zwykle, bo w cieniu pandemii, to na stołach nie brakuje pyszności. Lekarze apelują, by w ferworze świątecznego nastroju nie zapomnieć o zasadach zdrowego jedzenia, jeżeli nie chcemy trafić na Oddział Ratunkowy. I chodzi nie tylko o zachowanie szczególnej ostrożności przy spożywaniu pełnego ości wigilijnego karpia.

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 20.12-26.12.2020 Czeladź: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Czeladzi. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Do której czynne są sklepy w Wigilię 2020? Godziny otwarcia marketów 24 grudnia są skrócone

Do której czynne są sklepy w Wigilię 2020? 24 grudnia sklepy są otwarte dużo krócej. Niektóre sieci sklepów 24 grudnia w ogóle są zamknięte. Warto jednak wiedzieć, gdzie w razie potrzeby zrobić zakupy tuż przed Bożym Narodzeniem. Uwaga! W tym dniu jest też zmiana, jeśli chodzi o godziny dla seniorów. Kliknij w galerię i zobacz godziny otwarcia Biedronki, Lidla, Castoramy i innych w Wigilię 2020.

📢 Imieniny Eweliny 24.12. Jakie życzenia wybrać dla Eweliny? Życzenia imieninowe idealne na sms

Ewelina obchodzi imieniny 24.12. Solenizantka z pewnością ucieszy się z dopasowanych i miłych życzeń imieninowych. Życzenia imieninowe dla Eweliny można wysłać przez sms lub przygotować kartę z wybranymi życzeniami. Jakie imieninowe życzenia wybrać dla Eweliny? Ewelina, której chcemy złożyć życzenia imieninowe z pewnością ucieszy się z życzeń, które dla niej przygotujemy. Z okazji imienin Eweliny warto przygotować drobny prezent czy bukiet ulubionych kwiatów Eweliny. Znasz Ewelinę? Złóż jej życzenia imieninowe. Sprawdźmy, jakie jest pochodzenie imienia Ewelina. Które cechy charakteru może mieć osoba o tym imieniu?

📢 Pierwsze szczepienia przeciwko COVID-19 w woj. śląskim w niedzielę. Gdzie będą wykonywane i jakie są procedury?

W niedzielę, 27 grudnia, szczepionka przeciwko COVID-19 powinna zostać podana pierwszym medykom z województwa śląskiego. Zgodnie z zapowiedzią Mateusza Morawieckiego, w ten weekend preparat powinien trafić do Polski. Kto i kiedy będzie mógł się zaszczepić? Jak wyglądają procedury dotyczące zgłaszania się do szczepienia i w których placówkach będą one wykonywane? Sprawdzamy.

📢 Plisowana spódnica: stylizacje. Komu pasuje i jak ją nosić?

Plisowana spódnica jest modna już od kilku sezonów i na razie nic nie wskazuje na to, że coś się w tej kwestii zmieni. Zastanawiasz się, jak dobrać właściwą stylizację? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

📢 Sylwia Kocoń: Jeśli chcesz mieć więcej pieniędzy, to zbliż się do siebie i poczuj swoją wartość

Mogę chcieć więcej pieniędzy, działać w biznesie na większą skalę, mieć więcej klientów, ale i tak wiem, że dostanę tyle, na ile się otworzę i ile jestem w stanie przyjąć. Mamy tyle wszystkiego, na ile dajemy przyzwolenie. Tyle pieniędzy, tyle klientów, tyle zasięgów. Tyle szczęścia – mówi Sylwia Kocoń, ekonomistka, autorka książki „Bogaty Budda”, organizatorka kursów przyciągania pieniędzy.

📢 Szczepionka na COVID-19 w pytaniach i odpowiedziach. Najważniejsze informacje o szczepionce przeciwko COVID-19

Kto może się szczepić przeciwko COVID-19? Dr n. med. Piotr Kramarz, ekspert Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC), odpowiada na pytania dotyczące szczepionki na COVID-19. Pytania ekspertowi zadano 14 grudnia podczas Dialogu Obywatelskiego „Szczepionka przeciwko COVID-19. Fakty i tylko fakty! Rozmowę poprowadzili Aleksandra i Piotr Stanisławscy z bloga „Crazy Nauka”.

📢 Jakie będą nowe obostrzenia na czas kwarantanny narodowej? Sprawdź!

Nowe obostrzenia będą obowiązywały w dniach 28 grudnia - 17 stycznia, czyli na czas kwarantanny narodowej. Rozporządzenie w Dzienniku Ustaw precyzuje godzinę policyjną w sylwestra i zamyka lukę, z której korzystali właściciele siłowni i klubów fitness. Zgodnie z rozporządzeniem zamknięte będą do 17 stycznia stoki narciarskie.

📢 Sylwester marzeń czy przymus imprezowania przez 11 godzin? MEMY. Zobacz, jak internauci komentują godzinę policyjną

Sylwester 2020/2021. Będą obowiązywały obostrzenia związane z pandemią koronawirusa i narodową kwarantanną, a właściwie, jak doprecyzował wicerzecznik rządu Radosław Fogiel na antenie TVN24 - "rozszerzony etap solidarności". Z tego powodu w tegorocznego sylwestra obowiązywać będzie godzina policyjna od 19:00 do 6:00 w Nowy Rok. Taki stan rzeczy komentują internauci, a memy mówią, że Polacy zostali skazani na 11-godzinną imprezę. Zobacz najlepsze z nich w galerii zdjęć.

📢 Wzrost zachorowań na koronawirusa w woj. śląskim. Gdzie jest najwięcej zakażeń?

O 7 192 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało Ministerstwo Zdrowia 22 grudnia. Podano również informację o śmierci 309 osób. W woj. śląskim odnotowano 719 nowych zakażeń. Dzień wcześniej, zakażeń w Śląskim było 240. Skąd są chorzy? W galerii znajdziecie informację o nowych zakażeniach w miastach województwa śląskiego.

📢 Imieniny Sławomiry 23.12. Kiedy złożyć życzenia imieninowe Sławomirze? Oryginalne życzenia imieninowe

Imieniny Sławomiry są obchodzone 23.12. Warto znaleźć takie życzenia imieninowe dla Sławomiry, które będą pasować do danej osoby. Życzenia imieninowe dla Sławomiry mogą zostać wpisane do przygotowanej kartki imieninowej albo przesłane w formie wiadomości sms. Jakie życzenia imieninowe przygotowane dla Sławomiry będą odpowiednie? Życzenia imieninowe składamy solenizantom z okazji ich święta. Z okazji imienin Sławomiry można przygotować bukiet kwiatów jako drobny upominek dla Sławomiry. Znasz Sławomirę? Złóż jej życzenia imieninowe. Jakie pochodzenie przypisane jest Sławomirze? Jakie cechy może mieć osoba mająca to imię?

📢 To są nowe grzechy w kościele! Sprawdź przed spowiedzią!

Katolicy tradycyjnie tłumnie wybierają się do spowiedzi przed świętami Bożego Narodzenia, aby podczas uroczystych mszy świętych móc przystąpić do komunii świętej. A jak spowiedź powinna wyglądać w czasie pandemii koronawirusa? W galerii sprawdzisz również nowe grzechy - kliknij w galerię.

📢 Godzina policyjna w Polsce - to nowe obostrzenia w Sylwestra. Sprawdź dokładnie te zakazy!

Sylwester. Godzina policyjna nakłada na mieszkańców mnóstwo zakazów. To nie tylko ograniczenie w poruszaniu się. Założenia do projektu są bardzo ogólnikowe. Jednak na podstawie przepisów, które obowiązywały wiosną 2020 roku, kiedy rząd PiS wprowadził pierwszy lockdown, zebraliśmy kilka szczegółowych wskazówek dotyczących tego, co wolno, a czego nie wolno podczas godziny policyjnej w Sylwestra.

📢 Nie marnuj jedzenia i plastiku. Wypraw ekologiczne święta!

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas spędzany z rodziną oraz… czas marnowania kilogramów jedzenia i plastiku. Jak sprawić, żeby tegoroczne święta były bardziej ekologiczne?

📢 Ile kosztuje wigilijny karp w marketach? Gdzie jest najtaniej? Takie ceny mają Lidl, Biedronka, Aldi, Carrefour i inne markety

Ciężko wyobrazić sobie wigilijny stół bez karpia. I choć podajemy go na różne sposoby – smażonego, w galarecie czy po żydowsku – to jest niezbędnym elementem naszej tradycji. Z zakupem tej ryby w tym roku problemu nie ma – karp jest w ofercie każdej sieci handlowej, sprzedają go też sklepy rybne oraz handlarze na targowiskach. Sprawdźmy, ile w tym roku zapłacimy za karpia.

📢 Koronawirus: W niedzielę 8 594 zakażonych w Polsce. W Śląskiem 694 nowe zachorowania.

Koronawirus: Ministerstwo Zdrowia 20 grudnia poinformowało o 8 594 nowych przypadkach zakażenia. Niestety, podano również informację o śmierci kolejnych 143 osób. W woj. śląskim odnotowano 694 zakażenia. Skąd są chorzy? W galerii znajdziecie informację o nowych zakażeniach w miastach województwa śląskiego.

📢 Tygodniowy przegląd prasy (Czeladź, 13.12-19.12.2020), poznaj najważniejsze informacje z Czeladzi

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Czeladzi, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 13.12 a 19.12.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Spowiedź przed świętami - jak powinna wyglądać w czasie pandemii? Sprawdź nowe grzechy w kościele”?

ZOBACZ KONIECZNIE

Mniej wina w Europie

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie