Tygodniowy przegląd prasy (Czeladź, 11.10-17.10.2020), poznaj najważniejsze informacje z Czeladzi

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 11.10 do 17.10.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 11.10 do 17.10.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Czeladzi, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 11.10 a 17.10.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Prognoza pogody na Wszystkich Świętych 2020. W Czeladzi będzie padało?”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Czeladź od 11.10 do 17.10.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Prognoza pogody na Wszystkich Świętych 2020. W Czeladzi będzie padało?

Jaka będzie pogoda w tym roku na Wszystkich Świętych? Sprawdź prognozę pogody, by nic nie zaskoczyło Cię podczas odwiedzania grobów krewnych. Czy w Czeladzi spadnie deszcz, a może śnieg? Czy będzie wietrznie? Czy temperatura zmusi nas do założenia cieplejszych rzeczy? W jaki dzień w tym roku wypada święto Wszystkich Świętych? Święto Wszystkich Świętych często mylone jest z Dniem Zmarłych. Jaka jest różnica pomiędzy tymi świętami? Możesz dowiedzieć się tego z naszego artykułu.

📢 Gdzie będzie dzisiaj (18.10) padać śnieg? Sprawdź, czy dzisiaj lub w najbliższych dniach w Czeladzi zapowiada się prawdziwa zima

Gdzie dzisiaj (18.10) będzie padać śnieg? Czy do Czeladzi przyjdzie prawdziwa zima? Sprawdź radar opadów śniegu, który znajdziesz w naszej prognozie pogody. Zima jest porą roku, która ma swoich zwolenników i przeciwników. Jest to czas niskich temperatur, ale także jazdy na sankach, nartach czy łyżwach. Warto wtedy zaopatrzyć się w odpowiednio ciepłe ubrania i obuwie. Dzięki naszemu artykułowi dowiesz się, czy dzisiaj lub w najbliższych dniach w Czeladzi spadnie śnieg i trzeba będzie założyć zimową kurtkę oraz odśnieżać samochód.

📢 Kierowcy z Czeladzi będą jutro skrobać szyby? Znamy prognozę na noc z soboty na niedzielę

Nie wiesz, czy w Czeladzi jutro będzie przymrozek? Żeby ułatwić ci to zadanie, sprawdziliśmy prognozę pogody na najbliższą noc. Czego mozemy spodziewać się po nocy z soboty na niedzielę? Spodziewana temperatura w Czeladzi to 3°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów deszczu szacuje się na 70%, natomiast wilgotność powietrza: 96%. Zapowiadana prędkość wiatru ma wynieść, według najnowszych prognoz, 12  km/h. Oznacza to, że w nocy nie będzie przymrozków.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Apple iPad Air 64GB Wi-Fi Srebrny (MUUK2FD/A)


Navitel T757 7'' 16GB LTE Czarny (T757LTE)


Tygodniowa prasówka 11.10-17.10.2020 Czeladź: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Czeladzi. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Brakuje miejsc w szpitalach w woj. śląskim. Szpitale wstrzymują planowe zabiegi, szykują łóżka dla chorych na CoViD-19

Koronawirus w woj. śląskim. Szpitale wstrzymują planowe zabiegi, szykują łóżka dla chorych na CoViD-19. Tak jest m.in. w Rybniku i Jastrzębiu Zdroju. Planowe zabiegi i badania wstrzymywane są także m.in. z powodu braku personelu, jak np. w szpitalu pszczyńskim. Likwidacja szpitali jednoimiennych spowodowała z kolei zmniejszenie w nich miejsc dla chorych na CoViD-19 (np. w Tychach z 200 do 81).

📢 Koronawirus. Żółta strefa i czerwona strefa. Które powiaty w Polsce mają dodatkowe obostrzenia? [ZASADY, LISTA POWIATÓW, STAN NA 16.10]

Koronawirus w Polsce jest coraz groźniejszy. Ministerstwo Zdrowia ustanowiło żółtą i czerwoną strefę, do której trafiają powiaty, w której odnotowuje się dużą liczbę nowych przypadków zachorowań koronawirusem, który powoduje chorobę COVID-19. Które powiaty są we wspomnianych strefach od 10 października? Zobacz pełną listę w województwach.
Uwaga! W czwartek 15 października Ministerstwo Zdrowia dokonało aktualizacji stref, która będzie obowiązywać od 17 października.
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Cmentarze zamknięte na Wszystkich Świętych? Wiceminister zdrowia apeluje. "Będziemy to analizować" [17.10.20]

Czy cmentarze będą zamknięte na Wszystkich Świętych? - Na pewno będziemy to analizować, ale myślę, że do takiej sytuacji nie dojdzie - powiedział w programie "Graffiti" w Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska pytany, czy rząd zamknie cmentarze na Wszystkich Świętych. Jednocześnie minister zaapelował jednak, by odwiedziny na cmentarzach rozłożyć w czasie, na tydzień przed i po święcie.

📢 Nowe czerwone powiaty w woj. śląskim - jakie są obostrzenia? Wśród nich m.in. Częstochowa i Ruda Śląska. Sprawdźcie

Koronawirus nie ustępuje. Dramatyczny wzrost zakażeń w ostatnich dniach sprawił, że kolejne miasta i powiaty w województwie śląskim zostały objęte strefą czerwoną. Ministerstwo Zdrowia właśnie w tych miejscach wprowadzi dodatkowe obostrzenia. Na liście czerwonych powiatów znajdą się m.in. Częstochowa i Ruda Śląska.

📢 Koronawirus. Gdzie w Śląskiem jest najwyższy wskaźnik zakażeń? Sprawdź te miejsca

Koronawirus w woj. śląskim niestety nie zwalnia. W całej Polsce, ale Śląskiem notowane są rekordowe liczby zakażeń. W czwartek, 15 października poinformowano o ponad 8 tysiącach przypadków w całym kraju i 822 zakażeniach w Śląskiem. Tak źle jeszcze nie było! Sprawdziliśmy, w którym powiecie woj. śląskiego jest najgorsza. Na podstawie danych udostępnionych przez GIS, wyodrębniliśmy regiony, gdzie współczynnik aktywnych przypadków zakażenia na 10 tys. mieszkańców przekracza 10. Którym miastom w woj. śląskim grozi czerwona strefa? Gdzie wskaźnik zakażeń jest najwyższy? Kliknij w galerię i sprawdź.

📢 Komu przysługuje świadczenie postojowe? Zobacz, jak dostać 2080 zł

Poszerzono grono osób uprawnionych do świadczenia postojowego. Ponadto niektóre osoby mogą ponownie starać się o pomoc. Zobacz, czy spełniasz kryteria uprawniające do otrzymania dodatkowego świadczenia postojowego, co zrobić, żeby dostać wsparcie oraz jak tę pomoc oceniają eksperci.

📢 Te gwiazdy przygarnęły bezdomne zwierzęta. Adoptowane psy i koty mają się jak pączki w maśle. Zdjęcia celebrytów z adopciakami

Choć celebryci kojarzą się z luksusem i raczej rasowymi pieskami, świat zmienia się na lepsze. Można się zdziwić, jak wiele gwiazd postępuje słusznie i coraz bardziej świadomie, adoptując zwierzęta ze schronisk lub ratując je z ulicy. Jakie postacie z show biznesu mogą pochwalić się zdjęciami ze swoimi adopciakami? Zobaczcie galerię.

📢 Wiesław Żyznowski, biznesmen z Krakowa, trafił na prestiżową listę MILIARDERÓW! Zobacz, na czym się wzbogacił 16.10

Wiesław Żyznowski z Krakowa to największy wygrany pandemii. Jak donosi Forbes, jego majątek właśnie przekroczył magiczną granicę 1 miliarda dolarów. Przedsiębiorca z Krakowa właśnie trafił na globalną listę miliarderów Forbesa, stając się jednym z ponad 2 tys. najbogatszych ludzi na świecie. W III kwartale 2020 roku zarobił około 356 mln zł, to dokładnie 274 razy więcej niż rok temu.

📢 Nowe obostrzenia dadzą radę koronawirusowi? Internauci komentują MEMY

Nowe obostrzenia w Polsce to ponowny, częściowy lockdown, który budzi wiele kontrowersji. Znów zamknięte zostały siłownie i baseny, z czym nie może pogodzić się branża fitness. Zobacz memy, które komentują bieżące wydarzenia związane z dynamicznym rozwojem pandemii koronawirusa.

📢 Koronawirus: 7705 nowych zakażeń w Polsce. W woj. śląskim aż 769 przypadków! Gdzie dokładnie? [16.10.2020]

W piątek wykryto w województwie śląskim 769 nowych zakażeń koronawirusem, m.in. w Bytomiu, Piekarach, Katowicach, Rudzie, Rybniku, Gliwicach, Częstochowie, Bielsku-Białej. Niestety zmarło 17 osób w wieku od 48 do 92 lat. Z kolei w całej Polsce przybyło 7705 zakażonych. To mniej, niż dzień wcześniej, ale przeprowadzono także 14 tys. mniej testów na COVID-19. Aktualną liczbę zakażeń z poszczególnych miast i powiatów znajdziecie w galerii zdjęć.

📢 Komu przysługuje zwolnienie ze składek ZUS od 15 października? Sprawdź, kogo objęła 5. tarcza antykryzysowa

W ramach najnowszej tarczy antykryzysowej przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwolnienie ze składek ZUS. Tarcza 5.0 zaczęła obowiązywać. Zobacz, czy jesteś na liście przedsiębiorców uprawnionych do zwolnienia ze składek ZUS.

📢 Lista szkół i przedszkoli w woj. śląskim, gdzie były przypadki koronawirusa - to już blisko 150 placówek

Śląskie. Inspektorzy lokalnych stacji sanitarno-epidemiologicznych odesłali na kwarantannę podopiecznych dokładnie 149 placówek oświatowych w regionie. W tym w 19 zawieszono wszystkie zajęcia. Na liście są placówki z Bielska-Białej, Bytomia, Chorzowa, Częstochowy, Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, Gliwic, Katowic, Jastrzębia-Zdroju, Mikołowa, Mysłowic, Rudy Śląskiej, Rybnika, Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Tychów, Wodzisławia Śląskiego, Zabrza, Zawiercia, Żor i z powiatów: będzińskiego, bielskiego, bieruńsko-lędzińskiego, cieszyńskiego, częstochowskiego, gliwickiego, kłobuckiego, myszkowskiego, pszczyńskiego, rybnickiego, raciborskiego, tarnogórskiego i żywieckiego. Sprawdźcie listę szkół i przedszkoli, w których wykryto koronawirusa - kliknij w "zobacz galerię".

📢 Koronawirus: 8099 nowych zakażeń w Polsce. W woj. śląskim aż 822 przypadków! Gdzie dokładnie?

Śląskie. Kolejny rekord, ponad 8 tys. zakażeń, a w tym 822 potwierdzonych zakażeń w województwie śląskim, m.in. w Bytomiu, Lublińcu, Rybniku, Katowicach, Chorzowie, Rudzie, Gliwicach, Częstochowie, Bielsku-Białej. Śląski sanepid poinformował także o śmierci 7 pacjentów w szpitalach w Rybniku, Cieszynie, Ustroniu, Częstochowie i Dąbrowie Górniczej. Łącznie w Polsce zmarło ostatniej doby 91 osób.

📢 Przetarg na tanie mieszkania od PKP w woj. śląskim. Ile kosztują?

Śląskie. Od PKP można kupić tanie mieszkania w Katowicach, Sosnowcu i innych miastach woj. śląskiego. Przetargi organizowane są regularnie. Sprawdźcie najnowsze ogłoszenia. Wystarczy kliknąć w przycisk "zobacz galerię".

📢 Rząd planuje nowe obostrzenia. Na liście szkoły, alkohol, cmentarze i targowiska

Ponad 6500 nowych zakażeń i 116 osób zmarłych tylko w ciągu jednej doby - te rekordowe statystyki ze środy sprawiły, że w rządzie przyspieszyły prace nad wprowadzeniem w Polsce nowych obostrzeń i limitów spowodowanych epidemią koronawirusa. Część z nich ma zostać ogłoszona już jutro, kolejne - w sobotę.
Co się zmieni? Jakie zasady mogą zostać ogłoszone? Jak ustaliliśmy, ograniczenia mają dotyczyć m.in. działalności szkół, sprzedaży alkoholu, działalności cmentarzy i targowisk oraz organizacji wesel. Zobacz na kolejnych slajdach ograniczenia, jakie mogą zostać wprowadzone w Polsce - posługuj się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.

📢 Rośliny na słoneczny skalniak. Zobacz, co posadzić, żeby wyglądał pięknie

Polecamy wieloletnie rośliny, które urosną na nasłonecznionym i suchym skalniaku.

📢 Kolejny dobowy rekord. Ponad 6,5 tysiąca nowych przypadków koronowairusa. Zmarło 116 osób. "Nad tym już nikt nie panuje".

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę 6526 nowych przypadkach koronawirusa. Najwięcej pochodzi z województwa mazowieckiego- 1188 przypadków. ostatniej doby zmarło 116 osób. Wojewoda małopolski zwołuje Sztab Kryzysowy. Prawie 250 tysięcy osób przebywa na kwarantannie. W ciągu doby wykonano ponad 43,8 tys. testów. W szpitalach z powodu koronawirusa zajętych jest ponad 6 tysięcy łóżek, ponadto w użyciu jest 467 respiratorów. W szpitalu z powodu koronawirusa przebywa były minister zdrowia Łukasz Szumowski.

ZOBACZ KONIECZNIE

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie