Przegląd tygodnia w Czeladzi, najważniejsze wydarzenia od 3.01 do 9.01.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 3.01 do 9.01.2021
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 3.01 do 9.01.2021 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Czeladzi, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 3.01 a 9.01.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „To będzie jeden z największych hoteli w Śląskiem! Wkrótce otwarcie Crystal Mountain w Wiśle”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Czeladź od 3.01 do 9.01.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 To będzie jeden z największych hoteli w Śląskiem! Wkrótce otwarcie Crystal Mountain w Wiśle

29 stycznia 2021 roku zostanie otwarty wielki hotel apartamentowy w Wiśle. Kompleks Crystal Mountain ma standard 5 gwiazdek. Zobacz jak wygląda.

📢 Proponowane są duże zmiany w 500 plus. Waloryzacja, kryterium dochodowe... To musisz wiedzieć [10.01.21 r.]

W ostatnich tygodniach dużo mówi się o ewentualnych zmianach w programie 500 plus. Niektóre z pomysłów są stanowczo komentowane przez władze PiS. Niektórzy jednak dyskutują o nowych rozwiązaniach.

📢 Auto od komornika? Ceny już od 750 zł! Zobacz najciekawsze oferty licytacji komorniczych - STYCZEŃ 2021

Auto od komornika? To niejednokrotnie okazja na zakup używanego samochodu w bardzo dobrej cenie! Spójrz na te oferty – zaczynają się już od 750 złotych! Licytacje komornicze to dobra okazja, żeby znaleźć używany samochód... i to dodatkowo w atrakcyjnej cenie. W jednym miejscu zebraliśmy najciekawsze oferty komorników z całej Polski na podstawie strony internetowej prowadzonej przez Krajową Radę Komorniczą. Oto licytacje, które odbywają się w styczniu 2021. Kliknij w "zobacz galerię".

Tygodniowa prasówka 3.01-9.01.2021 Czeladź: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Czeladzi. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Śląskie potrafi zaskoczyć! TAKIE rzeczy zdarzają się w autobusach i tramwajach

Śląskie potrafi zaskoczyć! TAKIE rzeczy zdarzają się w autobusach i tramwajach w woj. śląskim. "Spotted: KZK GOP - ZTM" to facebookowa strona umożliwiająca... wymianę myśli i możliwość nawiązania kontaktów wszystkim korzystającym z usług KZK GOP. Znajdziemy tu m.in. pozdrowienia dla pięknej nieznajomej napotkanej w tramwaju, zabawne napisy uchwycone na wyświetlaczach autobusowych jak i komentowane codzienne zdarzenia, do których dochodzi u tego przewoźnika. Kliknij w galerię i zobacz fotografie spotterów.

📢 E-skierowanie: Jak działa e-skierowanie? Jak otrzymać? Na jakie świadczenia przysługuje? Jak wygląda rejestracja? Kiedy nie trzeba mieć?

Od 8 stycznia 2021 r. placówki medyczne mają obowiązek ustawowy wystawiania i obsługi elektronicznych skierowań tzw. e-skierowań. Poniżej w artykule wszystkie najważniejsze informacje krok po kroku o e-skierowaniach.

📢 Dlaczego ludzie rozwodzą się w woj. śląskim? Sprawdziliśmy to! Sprawdź TOP powodów

Dlaczego ludzie rozwodzą się w woj. śląskim? W 2019 roku w naszym województwie orzeczono 7 965 rozwodów. Jakie były przyczyny rozpadów małżeństw? GUS publikuje dane na ten temat. Alkohol, zdrada, niezgodność charakterów, czy może... niedobór seksualny? Kliknij w galerię i dowiedz się, z jakiego powodu najczęściej rozpadają się małżeństwa w Śląskiem.

📢 A może mieszkanie od komornika? Ceny już od od 30 tys. złotych! Zobacz oferty licytacji komorniczych ze stycznia 2021 roku

Jeżeli szukasz mieszkania, to dobrze trafiłeś! Warto śledzić licytacje komornicze w woj. śląskim - to niejednokrotnie dobra okazja, aby nabyć nieruchomość, np. mieszkanie, w atrakcyjnej cenie. Ogłoszenia pochodzą z portalu licytacje.komornik.pl. Kiedy, gdzie i za ile można wylicytować mieszkanie w województwie śląskim? Sprawdź w galerii zdjęć.

📢 Koronawirus nie odpuszcza. Wciąż dużo zgonów. Ile nowych zakażeń w Śląskiem?

Koronawirus nadal zakaża i powoduje ofiary śmiertelne. Dzisiaj mamy 8 790 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowali 8 stycznia 2021 r. przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia. W woj. śląskim to 548 osób. W całym kraju zmarły aż 332 osoby! W woj. śląskim zmarło 25 osób.

📢 Szczepionka przeciw COVID-19. Jak i kiedy można się zapisać? Procedura krok po kroku

Szczepienia przeciwko COVID-19 ruszyły pod koniec 2020 roku, a dokładnie 27 grudnia. Pierwsze dawki przeznaczono dla osób z tzw. grupy zero, czyli w największym stopniu narażonych na zakażenie SARS-CoV-2 z racji wykonywanych obowiązków zawodowych. Kolejne szczepionki na COVID-19 otrzymają pozostali mieszkańcy kraju, zgodnie z ustaloną kolejnością. Prawdopodobnie od 15 stycznia 2020 r. chętni z etapu pierwszego będą mogli umówić się na konkretny termin i miejsce m.in. poprzez infolinię i Internetowe Konto Pacjenta. Przedstawiamy, jak wygląda cała procedura krok po kroku, która, jak zapewnia Ministerstwo, ma być prosta i bezpieczna.

📢 Niebezpieczne dzielnice w Śląskiem, a może to tylko miejskie legendy? Sprawdź TOP 13 takich miejsc

Dzielnice grozy? Bieda, porachunki pseudokibiców, wandalizm, rozboje, częste libacje alkoholowe albo zakorzenione od dziesięcioleci stereotypy... To główne powody, przez które do części dzielnic w miastach regionu przylgnęła łatka "dzielnicy grozy". Sprawdź TOP 13 ponoć najbardziej niebezpiecznych dzielnic w woj. śląskim - kliknij w "zobacz galerię".

📢 Katowice: 162 ratowników zrezygnowało z pracy w pogotowiu

162 ratowników medycznych zrezygnowało z pracy w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym w Katowicach. Byli to pracownicy na kontraktach, którzy nie zdecydowali się na podpisanie nowych umów. Przedstawiciele WPR uspokajają: - Nie ma obaw, że mieszkańcy Śląska zostaną bez opieki. - informuje Onet.pl

📢 Sośnierz: Szczepionki dla celebrytów? Zajmujemy się pierdołami. W listopadzie zmarło w Polsce 60 tys. ludzi. To jest prawdziwy problem

Szczepionki dla celebrytów to incydent, który się zdarzył i na który można było machnąć ręką. Wie pan, co to jest problem? 60 tys. zgonów w Polsce w listopadzie. 60 tysięcy, czyli dwa razy więcej niż rok temu i liczby tej nie można tłumaczyć covidem. To jest dramatyczny problem do rozwiązania i zdiagnozowania i nie ma bardziej ewidentnego dowodu na zaburzenia w organizacji opieki zdrowotnej w Polsce - mówi Andrzej Sośnierz, poseł Porozumienia, były szef NFZ.

📢 Lekarka z WUM wściekła po szczepieniach celebrytów. "Zabraliście mi szczepionkę" - grzmi Maja Herman

Szczepienia celebrytów poza kolejnością ogłoszoną przez rząd wstrząsnęły opinią publiczną, a Warszawski Uniwersytet Medyczny zapewnił, że specjalnie powołana wewnętrzna komisja wyjaśni sprawę. Wśród zaszczepionych znaleźli się m.in. Krystyna Janda, Leszek Miller, czy Andrzej Seweryn z córką Marią. Do kwestii szczepień na WUM odniosła się również pracująca tam lekarka Maja Herman. W emocjonalnym wpisie grzmi - "zabraliście mi szczepionkę", a także krytykuje "bagno, które się zadziało". Lekarka podkreśla, że nie zapomni tego, co się stało.

📢 Wyż syberyjski również w woj. śląskim? Mróz nawet do -30 st. C! To tzw. bestia ze Wschodu

Śląskie. Wyż syberyjski w naszym województwie? Czy tzw. bestia ze Wschodu dotrze do Polski? Tak prognozują niektórzy synoptycy. Ma być nocą nawet -30st. C. Tak silne ochłodzenie spodziewane jest 16-17 stycznia 2021. Spadkowi temperatury mają towarzyszyć silne opady śniegu. Nawet do 40 cm. Czytaj więcej, kliknij w "zobacz galerię".

📢 Śląskie: Gdzie będą szczepić na COVID-19? Oto lista punktów w największych miastach: Katowice, Częstochowa, Bielsko-Biała

Gdzie się zaszczepić na COVID-19? - to pytanie zadają sobie wszyscy zainteresowani przystąpieniem do Narodowego Programu Szczepień. Resort zdrowia opublikował listę placówek, które będą świadczyły usługę szczepienia na COVID-19. Znalazło się na niej łącznie 671 miejsc. W galerii znajdziecie wykaz wszystkich punktów szczepień w największych miastach woj. śląskiego - Katowicach, Bielsku-Białej, Gliwicach, Częstochowie, Sosnowcu i Rybniku - kliknij w "zobacz galerię" i poznaj te punkty.

📢 Kiedy zostaniesz zaszczepiony przeciwko Covid-19? Obliczysz to ze specjalnym kalkulatorem

Krakowska firma Omni Calculator stworzyła specjalny kalkulator, dzięki któremu sami możemy obliczyć, kiedy zostaniemy zaszczepieni przeciwko Covid-19. Narzędzie pozwoli nam orientacyjnie określić przedział czasowy, w którym zostaniemy zaszczepieni oraz ile osób przed nami dostanie szczepionkę.

📢 Koronawirus. Śmiertelność wciąż jest wysoka. Ile nowych zachorowań w Śląskiem?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7 624 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Łącznie w Polsce zmarło 341 osób. W Śląskiem przybyło 740 chorych. Skąd są zakażeni? W galerii znajdują się dane z miast i powiatów woj. śląskiego.

📢 Szczepienia dla celebrytów nakręciły popyt? MEMY i burza w internecie

Szczepienia na koronawirusa dla celebrytów to gorący temat, który z dużym prawdopodobieństwem przyczynić się może do popularyzacji szczepień. Wśród zaszczepionych w "zerowej" fazie programu znalazła się m.in. Krystyna Janda, Wiktor Zborowski, Andrzej Seweryn z córką, Krzysztof Materna, czy Leszek Miller. W akcji zorganizowanej przez Warszawski Uniwersytet Medyczny szczepić mieli szczepić się jedynie medycy. Stało się inaczej. Co na to internauci? Jak zwykle mają memy. Zobacz je w galerii zdjęć.

📢 Radosław Pazura zaszczepił się przeciwko koronawirusowi poza kolejnością. "Nie żałuję"

Aktor Radosław Pazura to kolejna osoba, która miała się zaszczepić przeciwko koronawirusowi w Szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego- podał portal Polsat News. - Nie mam poczucia, że kogokolwiek wyparłem z kolejki, wręcz przeciwnie- powiedział na antenie Polsat News. - Dostałem informację z WUM-u, że to pula szczepień oddzielna, dodatkowa, zupełnie niezależna od tej, która jest dedykowana strefie "zero"- tłumaczył. Brat Radosława, Cezary Pazura jest ambasadorem rządowej kampanii zachęcającej do szczepień.

📢 Ferie 2021: 10 nietypowych pomysłów na ferie w domu

Takich ferii jeszcze nie było. W związku z obostrzeniami wprowadzonymi z powodu epidemii trudno szukać jakichkolwiek atrakcji w mieście. Co zrobić by najbliższych dwóch tygodni dzieci nie spędziły wyłącznie przed konsolą, komputerem i komórka? Przygotowaliśmy 10 nietypowych propozycji na ferie w domu.

ZOBACZ KONIECZNIE

Podatek od psa

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie