Przegląd tygodnia w Czeladzi, najważniejsze wydarzenia od 21.03 do 27.03.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Czeladzi czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Czeladzi czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Czeladzi, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 21.03 a 27.03.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Śląskie: Domki na weekend w górach, nad jeziorem i w lesie. Tutaj wypoczniesz za niską cenę”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Czeladź od 21.03 do 27.03.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Śląskie: Domki na weekend w górach, nad jeziorem i w lesie. Tutaj wypoczniesz za niską cenę

Śląskie. Domki na weekend czekają w naszym województwie. Tutaj można wypocząć samotnie lub z rodziną. Obostrzenia pandemiczne nie napawają optymizmem, by na najbliższe tygodnie móc planować dalekie podróże. Nic straconego! W naszej okolicy można znaleźć wiele perełek, gdzie warto na chwilę się zatrzymać. Piękne domki letniskowe przy jeziorach, w lasach, czy górach. Sprawdźcie w galerii - na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!

📢 Jaka jest śmiertelność na koronawirusa w woj. śląskim? Zobaczcie statystyki z podziałem na poszczególne miasta i powiaty. Ile osób zmarło?

Śmiertelność na COVID-19 w woj. śląskim. Pandemia koronawirusa przybiera na sile. Wciąż rośnie liczba nowych zakażeń - wczoraj, 26.03, po raz pierwszy przekroczyła aż 35 tysięcy! Niestety, rośnie również liczba zgonów. Sprawdziliśmy, ile osób zmarło na Covid-19 w ciągu ostatnich 2 tygodni, w każdym z miast i powiatów woj. śląskiego. Dane sprawdzicie w galerii.

📢 Koronawirus w woj. śląskim. Sprawdź, gdzie sytuacja jest najgorsza. Oto WSKAŹNIK zakażeń dla poszczególnych miast

KORONAWIRUS w woj. śląskim. Z tygodnia na tydzień sytuacja w Polsce i w Śląskiem jest coraz gorsza. Zakażeń przybywa w szybkim tempie. Sprawdziliśmy dane dla konkretnych regionów. W których miastach i powiatach jest najgorzej? W galerii znajdziecie wskaźniki zakażeń.

Tygodniowa prasówka 21.03-27.03.2021 Czeladź: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Czeladzi. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Koronawirus - dramatyczny wzrost nowych zakażeń! Znów rekord - 35 tysięcy! Jak w Śląskiem? Sprawdź swoje miasto

Aż 35 143 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 5095 w woj. śląskim odnotowano w piątek, 26 marca 2021 roku. Zanotowano również bardzo dużą liczbę zgonów! W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 443 osób, w woj. śląskim - 40. Tak olbrzymiej liczby nowych zakażeń jeszcze nie było - po raz pierwszy przekroczona została liczba 35 tysięcy dziennych nowych zakażeń! W Śląskiem na kwarantannie przebywa ponad 60 tys. ludzi.

📢 Te kobiety są poszukiwane! Widziałeś je? Prowadziły auto pod wpływem alkoholu lub narkotyków

POSZUKIWANE. Pijani kierowcy to poważny problem na drogach. Zagrażają nie tylko sobie, ale także innym kierowcom, rowerzystom czy pieszym. Kobiety również jeżdżą samochodami po alkoholu. Oto kobiety z całej Polski, które są poszukiwane za jazdę pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Niektóre mimo wyroków i zakazów prowadzenia pojazdów nadal wsiadały za kierownicę na podwójnym gazie.

📢 Stało się! Są nowe obostrzenia na Wielkanoc! Co będzie zamknięte? Sprawdź, co nas czeka od 27 marca

Stało się! Poznaliśmy nowe obostrzenia epidemiologiczne, które będą obowiązywały w okresie Wielkanocy. Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie odważył się zamknąć kościołów. Nieczynne będą za to salony fryzjerskie, wielkopowierzchniowe sklepy budowlane i meblowe, a także przedszkola czy żłobki.

📢 Koronawirus - olbrzymi nowych zakażeń! To jest niestety rekord! W Śląskiem najwięcej! A jak sytuacja w twoim mieście?

Pandemia. Aż 34 151 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 5 430 w woj. śląskim odnotowano w czwartek, 25 marca 2021 roku. W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 520 osób, w woj. śląskim - 75. Tak olbrzymiej liczby nowych zakażeń jeszcze nie było! W Śląskiem na kwarantannie przebywa blisko 58 tys. ludzi.

📢 Coraz więcej rodziców nie szczepi dzieci. Najgorzej jest w województwie śląskim. Unicef apeluje do ministra zdrowia

Coraz więcej rodziców nie szczepi swoich dzieci. W ciągu ostatnich 10 lat liczba takich przypadków w Polsce wzrosła blisko czternastokrotnie. Najwięcej odmów w przeliczeniu na jednego mieszkańca jest w województwie śląskim, wielkopolskim i pomorskim.

📢 Twardy lockdown w Polsce jeszcze przed Wielkanocą? Lekarze są „za". Zobacz, co nas może czekać

KORONAWIRUS. Czy polski rząd pójdzie śladem Niemiec i wprowadzi twardy lockdown tuż przed świętami wielkanocnymi? Sytuacja epidemiczna w kraju nie jest dobra. Z dnia na dzień mamy spore przyrosty zakażonych. Sprawdziliśmy, jakie jeszcze obostrzenia mogą zostać wprowadzone w najbliższych dniach.

📢 Gdzie w woj. śląskim nie będzie prądu? Sprawdź, czy na liście jest twoje miasto i ulica

Warto wiedzieć! O wyłączeniach prądu w woj. śląskim związanych są z konserwacją sieci lub innymi pracami poinformowała spółka Tauron Dystrybucja. Zachęcamy do sprawdzenia, gdzie w tym tygodniu nie będzie prądu. Brak energii elektrycznej wystąpi w Bielsku-Białej, Chorzowie, Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Jastrzębiu-Zdroju, Jaworznie, Katowicach, Mysłowicach, Rudzie Śląskiej, Rybniku, Sosnowcu, Żorach i w powiatach: bieruńsko-lędzińskim, będzińskim, częstochowskim, cieszyńskim, pszczyńskim, rybnickim, tarnogórskim i żywieckim.

📢 Oto 10 rzeczy, których NIE WOLNO robić przed szczepieniem na koronawirusa. Naukowcy ostrzegają!

Czego nie wolno robić przed szczepieniem przeciw koronawirusowi? Jak się przygotować do szczepienia przeciw COVID-19? Okazuje się, że wiele można zrobić, żeby mieć jak najmniej objawów poszczepiennych i zyskać największą odporność. Poradnik dla osób szczepiących się przeciw COVID-19 przygotował zespół naukowców i lekarzy zrzeszonych w inicjatywie Nauka Przeciw Pandemii pod przewodnictwem prof. Andrzeja M. Fala. Prezentujemy w skrócie ich rady. Sprawdź w galerii, czego NIE WOLNO robić przed szczepieniami przeciw koronawirusowi.

📢 Twardy lockdown na Wielkanoc? Eksperci nie są jednomyślni

Dobowe przyrosty zakażeń i zgonów nadal są wysokie, a na szpitalnych oddziałach covidowych coraz mniej wolnych łóżek i dostępnych respiratorów. Rok temu rząd na Wielkanoc wprowadził zakaz przemieszczania się. Wszystko wskazuje, że w tym roku scenariusz może się powtórzyć. Prof. Włodzimierz Mazur, śląski konsultant wojewódzki ds. chorób zakaźnych, uważa, że w obecnej sytuacji taka decyzja byłaby zasadna. - Lockdown wprowadzony rok temu, także w okresie przedświątecznym, skutkował wyhamowaniem wzrostu zakażeń. Teraz sytuacja w szpitalach jest nieporównywalnie trudniejsza - podkreśla.

📢 Najdziwniejsze kościoły w woj. śląskim! Wyglądają jak skocznia narciarska, ufo, elewator? Zobaczcie ZDJĘCIA

ARCHITEKTURA. Gdy pokazaliśmy Wam kościół w Jastrzębiu-Zdroju - Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła - nie mogliście uwierzyć, że to świątynia. Fakt, projekt oryginalny, co nie przeszkadza, by to miejsce miało do dziś status kultowego wśród wiernych. Takich dziwnych projektów w woj. śląskim jest zdecydowanie więcej. Zobaczcie w galerii zdjęć

📢 Widzieliście tych nastolatków? Szukają ich rodziny. Rozpoznajecie kogoś? Można pomóc!

Fundacja ITAKA szuka osób zaginionych i wspiera ich rodziny. W ich bazie znajduje się wielu nastolatków. Zawęziliśmy wyszukiwania do osób, które zaginęły w wieku 10-19 lat (uwzględnialiśmy zaginionych od 2010 do 2021 roku). W galerii znajdziecie plakaty. Zobaczcie, może kogoś rozpoznajecie.

📢 Poszukiwani za bójki i pobicia. Rozpoznajecie ich? Uciekli ze strachu

Przestępcy w woj. śląskim. Są poszukiwani o udział w bójkach i pobiciach, których skutkiem było narażenie człowieka na utratę życie lub zdrowia, ciężki uszczerbek na zdrowiu, a nawet śmierć. Na łamach naszego serwisu prezentujemy kolejną grupę poszukiwanych. Wizerunki, rysopisy i kontakt do odpowiednich jednostek policji znajdziecie w galerii zdjęć.

📢 Koronawirus w Śląskiem. Wciąż niepokojące dane! Jak wygląda sytuacja w Twoim mieście?

COVID-19. Aż 14 578 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 1 859 w woj. śląskim odnotowano w poniedziałek, 22 marca 2021 roku. W poniedziałki zazwyczaj liczba podawanych zakażeń jest znacznie niższa niż w tygodniu - a wynika to z mniejszej ilości testów wykonanych w weekend. O tym jaki jest trend, czy zachorowań jest wciąż więcej a jak tak to o ile procent - możemy się przekonać, porównując ze sobą wyniki z poszczególnych poniedziałków. Porównując dzisiejszy wynik z tym sprzed tygodnia - to wzrost w nowych zakażeniach jest aż o blisko 35 procent!

📢 Dziś protest młodych lekarzy. "Tysiące lekarzy z największym żalem opuści swoich pacjentów" - napisali rezydenci

W poniedziałek, 22 marca, tysiące młodych lekarzy rezydentów w całym kraju odejdzie od swoich pacjentów. "Nie chcemy opuszczać potrzebujących, ale też nie możemy już tak dłużej pracować, utrzymując na własnych barkach cały system, bez jakiejkolwiek pomocy rządu - napisali w opublikowanym na Facebooku liście. Przepraszają w nim pacjentów, ale - jak podkreślają, to już zbyt wiele. "Ile można nie spać? Ile śmierci oglądać każdego dnia?" - pytają. Punktem zapalnym była decyzja ministerstwa zdrowia o przesunięciu egzaminów specjalistycznych, z której ostatecznie resort się wycofał. Czara goryczy jednak się przelała.

📢 Potwory z Rybnika w obiektywie Daniela Wojaczka. Zobaczcie ZDJĘCIA

Są wszędzie - w domu, ogrodzie, na tarasie. Czają się za szafą i pod stelażem łóżka. Ich szczękoczułki są już gotowe do zabijania i rozrywania zdobyczy. Ich kłujki czekają aż wbiją się w ciało ofiary. Wyglądają jak potwory z horrorów. Daniel Wojaczek nie bierze jeńców, nie unicestwia ich, choć inni często mrożą by zastygły bez ruchu. On staje oko (obiektyw) w oko z żywymi stworzeniami. ZOBACZ JAKIE STWORZENIA ŻYJĄ WŚRÓD NAS. POTWORY Z RYBNIKA W OBIEKTYWIE DANIELA WOJACZKA.

📢 W tych sytuacjach lekarz z przychodni nie może odmówić już wizyty [lista]

Zgodnie z nowymi przepisami, lekarz nie może odmówić bezpośredniej wizyty w wielu przypadkach. Od 16 marca br. obowiązują nowe zasady korzystania z podstawowej opieki zdrowotnej. Sprawdź, co się zmieniło.

📢 Czeladź: Cechownia dawnej kopalni Saturn stanie się architektoniczną perełką

Czeladź. Była cechownia kopalni Saturn nie przypomina w niczym niszczejącego budynku. Co prawda na razie zostały z niego tylko ściany i część dachu, ale za kilka miesięcy te pozostałości staną się integralną częścią nowoczesnej mediateki oraz Postindustrialnego Centrum Dziedzictwa Górnictwa Węglowego, które będzie przypominać o ogromnych tradycjach górniczych w samej Czeladzi, jak i w całym Zagłębiu.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie