Przegląd tygodnia w Czeladzi, najważniejsze wydarzenia od 18.10 do 24.10.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Czeladzi czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Czeladzi czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Czeladzi, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 18.10 a 24.10.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Wyrok TK ws. aborcji. Którzy posłowie z woj. śląskiego poparli wniosek? Zobacz listę”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Czeladź od 18.10 do 24.10.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Wyrok TK ws. aborcji. Którzy posłowie z woj. śląskiego poparli wniosek? Zobacz listę

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że dopuszczalność przerwania ciąży w przypadku ciężkiego upośledzenia lub choroby płodu jest niezgodny z Konstytucją. Oznacza to usunięcie z prawa polskiego przepisu, który na to pozwalał. Sprawdź, którzy połowie z woj. śląskiego, podpisali się pod wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego - kliknij w "zobacz galerię".

📢 Parkujesz w Czeladzi tej nocy? Sprawdź, czy przyda ci się w niedzielę rano skrobaczka do szyb

Nie wiesz, czy w Czeladzi jutro będzie przymrozek? Przygotowaliśmy informacje o pogodzie, jaka czeka nas w nocy. Jaka będzie noc z soboty na niedzielę? Według prognoz, w Czeladzi będziemy mieć 6°C. Przy tym szansa na pojawienie się opadów deszczu to 10%, natomiast wilgotność powietrza: 97%. Zapowiadana prędkość wiatru ma wynieść, według najnowszych prognoz, 6  km/h. Dzięki temu możemy być niemal pewni, że w nocy nie będzie przymrozków.

📢 Koronawirus: 13 628 nowych zakażeń w Polsce. W Śląskiem aż 1262 przypadków! Gdzie dokładnie?

Koronawirus w województwie śląskim. Według Ministerstwa Zdrowia, w sobotę, 24 października 2020 mamy w kraju 13 628 nowych zakażeń SARS-CoV-2, a w województwie śląskim 1262 przypadków. Gdzie dokładnie są nowe zachorowania? Sprawdź w galerii.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019 32GB WiFi Czarny (SM-T510NZKDXEO)


Kruger&Matz Eagle 1069 4/64GB LTE Czarny (KM1069)


Tygodniowa prasówka 18.10-24.10.2020 Czeladź: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Czeladzi. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Długofalowe powikłania koronawirusa. Co już wiemy? Skutki Covid-19 mogą być widoczne latami

Ciągle nie są znane wszystkie skutki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Przebieg Covid-19 u każdego wygląda inaczej – wielu młodych ludzi przechodzi chorobę bezobjawowo. Niestety, sporo osób, a przede wszystkim seniorzy, są jednak narażeni na poważny przebieg zakażenia, a nawet na śmierć. Jeszcze mniej wiemy o długofalowych skutkach przejścia Covid-19, chociaż ze świata docierają już różne informacje dotyczące powikłań choroby. Niektóre z komunikatów nie napawają optymizmem – skutki choroby są u niektórych ozdrowieńców widoczne nawet kilka miesięcy po zakażeniu.

📢 Protest w Katowicach. Tłumy przeciwników zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej zgromadziły przed siedzibą PiS i pomaszerowały pod katedrę

Protest w Katowicach. Przed siedzibą PiS przy ulicy Warszawskiej tłumnie zgromadzili się przeciwnicy zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Następnie przemaszerowali pod Archikatedrę Chrystusa Króla. Zarówno na Warszawskiej, jak i na schodach katedry zapłonęły znicze. W jednym i drugim miejscu pod adresem rządu, policji i kościoła padały niecenzuralne słowa. A protestujący nie kryli oburzenia i złości. Podobne demonstracje odbywają się dziś w całej Polsce. To reakcje na wczorajszy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

📢 Ranking Miast PZFD 2020. Gdzie najłatwiej buduje się domy i mieszkania? Znamy zwycięzców

Polski Związek Firm Deweloperskich ogłosił, w których miastach decyzje potrzebne do rozpoczęcia budowy są wydawane najsprawniej. W tym roku pierwsza trójka zaskoczyła.

📢 Tragiczny bilans koronawirusa: 13 632 w całej Polsce, w województwie śląskim 1305

Dramatyczny wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce. Według Ministerstwa Zdrowia, w piątek, 23 października 2020 mamy w kraju 13 632 nowych zakażeń SARS-CoV-2, w tym w województwie śląskim 1305 przypadków.

📢 Koronawirus w Śląskiem. Gdzie wskaźnik zakażeń jest największy? Sprawdź!

Koronawirus w Śląskiem. W czwartek [22.10.2020] liczba zakażonych w Polsce przekroczyła już ponad 12 tysięcy! Kilka dni temu, rząd wprowadził czerwone strefy w Częstochowie, Rudzie Śląskiej i powiatach: cieszyńskim, częstochowskim, kłobuckim i żywieckim. Pozostały obszar woj. śląskiego jest w strefie żółtej. Jak obecnie wygląda wskaźnik zakażeń koronawirusem, w poszczególnych naszych miastach i powiatach? Jak się okazuje, przez ostatni weekend zachorowalność w wielu miejscach bardzo wzrosła - przekraczając niejednokrotnie tę ze stref czerwonych!

📢 Koronawirus: Kolejne rekordy... Ponad 12 tys. zakażeń w Polsce, 1168 pozytywnych wyników w woj. śląskim

Koronawirus na Śląsku. Według Ministerstwa Zdrowia, w czwartek, 22 października 2020 mamy ponad 12 tys. nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, a w woj. śląskim 1168 zakażonych, m.in. w Zabrzu, Rudzie, Rybniku, Gliwicach, Katowicach, Częstochowie, Tychach. Zmarło 168 kolejnych osób. To bezdyskusyjny rekord, tak złych danych Ministerstwo Zdrowia nie przekazało od początku pandemii w marcu.

📢 Paznokcie na Halloween 2020. Strrraszne i mroczne inspiracje i wzory na halloweenowe paznokcie: pomarańczowe, czarne i z pająkami ZDJĘCIA

Paznokcie na Halloween 2020: wzory, trendy, inspiracje i kolory. Halloween zbliża się wielkimi krokami, a to dla niektórych Pań świetna okazja na stworzenie tematycznego manicure. Jakie halloweenowe paznokcie będą wyglądały mrocznie i... strrrrasznie dobrze? Wśród kolorów paznokci na Halloween prym wiedzie czerwień i czerń, a co z wzorami? Poniżej znajdziecie garść inspiracji.

📢 Maryla Rodowicz zakażona koronawirusem. Interweniowali ratownicy

Maryla Rodowicz, 74-letnia królowa polskiej piosenki, jest zakażona koronawirusem. Artystka poinformowała o tym na Instagramie i wstawiła zdjęcie z ratownikami medycznymi.

📢 Trwa inwazja biedronek azjatyckich. W domach szukają miejsca do zimowania. Uwaga! Gryzą!

Nie przenoszą groźnych chorób, ale boleśnie gryzą! Październik to miesiąc, który sprzyja biedronkom azjatyckim. Szczególnie teraz, kiedy ponownie nastała ładna pogoda. Biedronki wciskają się do domów i mieszkań w poszukiwaniu miejsca do zimowania. Czy biedronki azjatyckie mogą być niebezpieczne? Owady mogą stanowić zagrożenie dla alergików. Zaobserwowaliście biedronki również w swojej okolicy?

📢 Od kontaktu z zakażonym do wyniku testu długa i wyboista droga. Tak wygląda rzeczywistość osób, które chcą wykonać test na koronawirusa

Godziny spędzone przy telefonie, wiele dni oczekiwania na wynik testu, utrudniony kontakt z sanepidem. W takiej rzeczywistości żyją dziś osoby, które mają objawy COVID-19 lub miały kontakt z osobą zakażoną. Lekarze i pracownicy sanepidu przekonują, że robią co mogą, jednak obecna skala pandemii ich przerasta.

📢 Rekordowe ponad 10 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. Ilu jest chorych w woj. śląskim? W których miastach sytuacja jest dramatyczna?

Dramatyczny wzrost zakażeń koronawirusem. Ponad 10 tys. nowych przypadków w Polsce, w tym w woj. śląskim 1008 zakażonych, m.in. w Gliwicach, Zabrzu, Częstochowie, Poraju, Katowicach, Rudzie Śląskiej, Chorzowie. Zmarło 130 kolejnych osób. To bezdyskusyjny rekord, tak złych danych Ministerstwo Zdrowia nie przekazało od początku pandemii w marcu. Ale jest też dobra wiadomość, w całym kraju wyzdrowiało prawie 3 tys. pacjentów, a w woj. śląskim - 391. Gdzie w woj. śląskim są nowe zakażenia?

📢 Dobra atmosfera w firmie. 8 spraw, o które powinien zadbać pracodawca, by zatrzymać zespół

Pracodawcy, którzy borykają się z częstą rotacją pracowników, powinni zadać sobie pytanie, jakie firmy tworzą. Czy obowiązują w nich zasady zdrowego miejsca pracy? Jeśli nie, czas na zmiany.

📢 Najgorsze budynki mieszkalne. Jak można tak żyć? Absurd goni absurd [ZDJĘCIA]

Oto budynki, w których chyba nikt nie chciałby zamieszkać – a jednak żyją w nich ludzie. Część budzi śmiech, część zadziwienie, jeszcze inne – czystą grozę. To trzeba zobaczyć!

📢 Nostalgia i zaduma czy biesiada i zabawa? Święto zmarłych na świecie: jak obchodzi się ten szczególny dzień?

Kolorowe czaszki, lamy wypieczone z chleba, uczty na grobach, biesiady zakrapiane winem czy wreszcie komercyjne święto kiczu - takie oblicza ma Święto Zmarłych na całym świecie, od Meksyku aż po Japonię. Jak wygląda dzień upamiętnienia przodków w różnych kulturach? Tak czci się pamięć tych, którzy odeszli.

📢 Nowe zakazy obowiązują w żółtej strefie! Jakie dokładnie? Sprawdź i uniknij mandatu!

Żółte strefy koronawirusa obowiązują w większości miast w Polsce, a w nich od19 października kolejne nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd. W pozostałej części są strefy czerwone. Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej poinformował o wprowadzeniu nowych obostrzeń, związanych z walką z pandemią koronawirusa w Polsce w tzw. strefie żółtej. W poniższej galerii przedstawiamy te zasady, które nas obowiązują.

📢 Koronawirus. 9291 nowych zakażonych w Polsce. W woj. śląskim 895 chorych z COVID19 - gdzie dokładnie? Sprawdź listę miast [20.10.2020]

Dziś, we wtorek 20.10 o godz. 10.30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9291 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W województwie śląskim przybyło 895 chorych na COVID19.

📢 12 faktów i mitów o budowaniu odporności! Sprawdź, co tak naprawdę działa!

Budowanie silnej odporność to długotrwały proces, którego nie zastąpią polecane w spotach reklamowych suplementy diety. By układ immunologiczny skutecznie chronił przed rozwojem przeziębienia i grypy, o które w sezonie jesienno-zimowym nie trudno, warto wiedzieć, jakie działania są skuteczne, a które lepiej sobie odpuścić. Wątpliwości na temat budowania odporności ze stali powinien rozwiać poniższy materiał. Lecz zanim zaczniesz – ostrzegamy! Możesz się zaskoczyć!

ZOBACZ KONIECZNIE

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie