Przegląd tygodnia w Czeladzi, najważniejsze wydarzenia od 18.04 do 24.04.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 18.04 do 24.04.2021
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 18.04 do 24.04.2021 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Czeladzi, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 18.04 a 24.04.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Zobacz jak mieszka Katarzyna Dowbor! Z wizytą u Katarzyny Dowbor! Jak mieszka dziennikarka, która pomaga remontować mieszkania 24.04.2021”?

Przegląd tygodnia Czeladź od 18.04 do 24.04.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Zobacz jak mieszka Katarzyna Dowbor! Z wizytą u Katarzyny Dowbor! Jak mieszka dziennikarka, która pomaga remontować mieszkania 24.04.2021

Zobacz jak mieszka Katarzyna Dowbor! Z wizytą u Katarzyny Dowbor! Jak mieszka dziennikarka, która pomaga remontować mieszkania. Katarzyna Dowbor pomogła setkom rodzin w programie „Nasz nowy dom”. Dzięki niej rozpoczęli nowe życie. Wiele osób zastanawia się jak sama mieszka pani Katarzyna. Niedawno na Instagramie pokazała swój dom...

📢 Woj. śląskie. Koronawirus. Znowu dużo zgonów. Dziś 9505 nowych zakażeń w Polsce, w Śląskiem 1555 m.in. w Katowicach, Sosnowcu i Częstochowie

COVID-19 w woj. śląskim. W sobotę 24 kwietnia wykryto 9505 nowych zakażeń koronawirusem w kraju. Po raz kolejny wiele nowych przypadków pojawiło się w województwie śląskim, najwięcej w kraju. Jest ich dokładnie 1555. W woj. mazowieckim odnotowano 1237 przypadków, a w woj. wielkopolskim 962. Duża jest wciąż liczba zgonów. Wynosi 513.

📢 Jakie rzeczy najbardziej denerwują mieszkańców bloków? Zapytaliśmy ich. Sprawdź, co odpowiedzieli

ANKIETA. Mieszkanie w bloku ma swoje plusy, ale zdarza się również, że bywa prawdziwym utrapieniem. Wśród wielu lokatorów jednego budynku zawsze znajdzie się ktoś, kto uprzykrza życie innym sąsiadom. Co najbardziej denerwuje mieszkańców bloków? Jakie zachowania są wyjątkowo irytujące? Sprawdź w galerii zdjęć.

Tygodniowa prasówka 18.04-24.04.2021 Czeladź: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Czeladzi. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 ZUS w woj. śląskim wypłacił 60 tys. zasiłków pogrzebowych! Gdzie najwięcej? Przez koronawirusa, liczby rosną z każdym dniem

Kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt zgonów każdego dnia. Pandemia COVID-19 od wiosny 2020 roku zbiera śmiertelne żniwo w województwie śląskim. Obraz przegranej walki z koronawirusem widać nie tylko w statystyce zgonów, ale również w liczbie wypłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych zasiłków pogrzebowych. W 2020 roku było ich aż 60 tys., ponad 6 tys. więcej niż rok wcześniej.

📢 Koronawirus: W Śląskiem znów najwięcej zgonów i nowych zakażeń! Ile w Twoim mieście?

10 858 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 1 736 w woj. śląskim odnotowano w piątek, 23 kwietnia 2021 roku W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 539 osób, w woj. śląskim - 106. Woj. śląskie jest na pierwszym miejscu w Polsce zarówno pod względem nowych zakażeń, jak i przypadków śmiertelnych!

📢 Rząd szykuje nowe zmiany obostrzeń. Oto plany na maj. Co będzie dozwolone?

W najbliższą środę rząd ogłosi plany luzowania obostrzeń na najbliższe tygodnie. - To będzie plan na cały maj - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

📢 Nad światem zawisło widmo podwójnie zmutowanego koronawirusa z Indii. Jak groźna jest ta mutacja? Czy Polska jest bezpieczna?

Świat znów wstrzymał oddech. W Indiach pojawił się nowy wariant koronawirusa, charakteryzujący się dwiema mutacjami L452R i E484Q. To mieszanka wariantów z Brazylii i RPA. Codziennie zaraża się nią nawet ćwierć miliona osób, umierają tysiące. Podwójnie zmutowany wariant dotarł już do Wielkiej Brytanii. Czy to oznacza kolejną batalię człowieka z wirusem? – Obecnie dostępne szczepionki wstrzymują rozpowszechnianie się każdego wariantu koronawirusa, dlatego najważniejsze są masowe szczepienia – przekonuje prof. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk, kierownik Zakładu Biologii Molekularnej Wirusów Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. – Świata jednak nie da się pociąć na kawałki, dlatego kraje, które mają nadmiar szczepionek i zabezpieczyły swoje populacje, powinny podzielić się preparatami z biedniejszymi. Jeśli nie zaszczepimy krajów afrykańskich, azjatyckich, pojawią się kolejne szczepy, które mogą do nas przywędrować. I będziemy nadal ścigać się z wirusem.

📢 Żeńskie nazwiska w woj. śląskim - te są najrzadsze! Noszą je maksymalnie 2 kobiety w regionie! Twoje też jest na liście?

STATYSTYKA Sprawdziliśmy, które nazwiska żeńskie są najrzadsze w woj. śląskim - według danych przygotowanych przez Ministerstwo Cyfryzacji. Noszą je zaledwie maksymalnie dwie kobiety w naszym regionie. Zobacz, czy Twoje nazwisko również jest wśród tych najrzadszych - kliknij w galerię.

📢 To ONI wyróżnili się w roku 2020 w pow. będzińskim. Poznaj kandydatów do OSOBOWOŚCI ROKU! Głosowanie już ruszyło

PLEBISCYT: Osobowość Roku 2020 - powiat będziński. W nowym plebiscycie Dziennika Zachodniego i portalu naszemiasto.pl zostały również docenione osoby z pow. będzińskiego. Te postacie wyróżniły się w minionym – bardzo trudnym z powodu pandemii – roku przede wszystkim działalnością pełną zaangażowania, pasji i chęci niesienia innym pomocy. Wyróżnienia przyznawane są w kilku kategoriach. Zobacz kto jest nominowany z pow. będzińskiego!

📢 Jest PIĘKNIE - wiosna w ZAGŁĘBIU! Zobacz nowe zdjęcia z powietrza: Sosnowca, Będzina, Dąbrowy Górniczej i Czeladzi

ZDJĘCIA. Zobacz jak cudownie wyglądają Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Będzin i Czeladź z powietrza! Zdjęcia wykonano w kwietniu tego roku. Kliknij w galerię.

📢 Koronawirus. Najwięcej zakażeń wciąż w woj. śląskim! Dużo też zgonów. Ile jest zachorowań w twoim mieście?

12 762 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 2 123 w woj. śląskim odnotowano w czwartek, 22 kwietnia 2021 roku W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 694 osób, w woj. śląskim - 103. Woj. śląskie jest na pierwszym miejscu w Polsce zarówno pod względem nowych zakażeń, jak i przypadków śmiertelnych!

📢 Rząd luzuje obostrzenia... jednak nie w woj. śląskim. W większości regionów będą działały salony fryzjerskie i część szkół

Pandemia w woj. śląskim. Przedłużono obostrzenia związane z pandemią COVID-19 w województwach: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim. W pozostałych regionach zdecydowano o wznowieniu działalności salonów fryzjerskich, kosmetycznych, tatuażu etc., a także części szkół.

📢 Śmiertelność na COVID-19 w woj. śląskim - wciąż najwyższa. Gdzie zmarło najwięcej osób? Zobacz najnowsze dane z miast i powiatów

PANDEMIA. Ministerstwo Zdrowia przekazało dziś informację o kolejnych nowych zakażeniach w Polsce - ich ilość zdaje się być z dnia na dzień nieco niższa, niestety inaczej sprawa wygląda ze śmiertelnością - ta wciąż jest bardzo wysoka. W całym kraju na CoViD-19 zmarło w ciągu ostatniej doby (19.04) aż 601 osób, w woj. śląskim - 127. Woj. śląskie jest na pierwszym miejscu w Polsce zarówno pod względem nowych zakażeń, jak i przypadków śmiertelnych!

📢 Lody Ekipa firmy Koral to hit tego roku! Papierki po lodach ekipy Friza pojawiły się nawet na licytacjach. Teraz lody kupimy w Biedronce

Lody Ekipa firmy Koral to wielki hit sprzedaży 2021 roku. Same papierki, opakowania po lodach, osiągają na Allegro cenę kilkuset tysięcy złotych. W opisie czytamy, że to kolekcjonerskie opakowania po lodach. Lody te promują popularni polscy youtuberzy - Ekipa Friza. Rodzice dzieci i młodzieży wykupują ze sklepów lody Ekipa. W wielu sklepach trudno już je kupić, ale firma Koral zapewnia, że lody są dostarczane do sklepów w całej Polsce. Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, sprzedaż lodów Ekipa rozpoczęła także sieć sklepów Biedronka.

📢 Koronawirus w Śląskiem Bardzo dużo zgonów i sporo nowych zakażeń - najwięcej w Polsce! Jak sytuacja w Twoim mieście?

13 926 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 2 573 w woj. śląskim odnotowano w środę, 21 kwietnia 2021 roku W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 740 osób, w woj. śląskim - 126. Woj. śląskie jest na pierwszym miejscu w Polsce zarówno pod względem nowych zakażeń, jak i przypadków śmiertelnych!

📢 Rosnące zarobki Polaków irytują Niemców! Internet odpowiada na materiał z TVP - zobacz te MEMY

TELEWIZJA. "Rosnące zarobki Polaków irytują Niemców" - tak zatytułowany materiał pojawił się w "Wiadomościach TVP". Dotyczył on faktu, że praca sezonowa w Niemczech dla Polaków jest coraz mniej opłacalna, a także w coraz mniejszej ilości przyjeżdżają do naszych zachodnich sąsiadów zbierać szparagi. Czy aby na pewno jest tak dobrze? Internauci jako odpowiedź mają memy. Zobacz najlepsze z nich w galerii zdjęć.

📢 Gdzie w Śląskiem nie będzie prądu? Sprawdź wyłączenia! Zobacz wykaz miast, powiatów i ulic

ŚLĄSKIE. W tym tygodniu prądu nie będzie w wielu miastach woj. śląskiego. Tauron Dystrybucja poinformował o wyłączeniach w woj. śląskim związanych z konserwacją sieci lub innymi pracami. Lepiej być przygotowanym na taką okoliczność. Sprawdź, gdzie w tym tygodniu nie będzie prądu. Brak energii elektrycznej wystąpi m.in. Katowicach, Bielsku-Białej, Częstochowie i Rybniku. A jak będzie w Zabrzu, Rudzie Śląskiej, Chorzowie, Tychach, Żorach, Mysłowicach, Piekarach Śląskich, Sosnowcu, Jaworznie i powiatach: tarnogórskim, mikołowskim, pszczyńskim, cieszyński i żywieckim.

📢 Koronawirus - w Śląskiem wciąż najwięcej nowych zakażeń. Gdzie dokładnie? Sprawdź swoje miasto

7 283 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 1 171 w woj. śląskim odnotowano w poniedziałek, 19 kwietnia 2021 roku. W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 101 osób, w woj. śląskim - 14. W poniedziałki zazwyczaj liczba podawanych zakażeń jest znacznie niższa niż w tygodniu - a wynika to z mniejszej ilości testów wykonanych w weekend.

📢 Wojsko wyprzedaje sprzęt - to już dziś. W przetargu kupisz sprzęt na siłownię, samochody...

WOJSKO. Agencja Mienia Wojskowego organizuje przetarg sprzętu z demobilu. Oddział AMW w Szczecinie sprzedaje m.in. puzon, saksofon, całą masę elementów umundurowania i sprzętu codziennego użytku. W niecodziennej ofercie znalazł się także sprzęt na siłownię, ale też samochody i urządzenia techniczne.

📢 W tych miastach w Śląskiem przybywa najwięcej zakażeń koronawirusem! Tutaj sytuacja jest najgorsza

Koronawirus. W minionym tygodniu największy wzrost liczby zakażeń wirusem COVID-19 odnotowano w województwie śląskim. Każdego dnia średnio 2579. Gdzie przybyło najwięcej nowych przypadków wirusa SARS-CoV-2? Zebraliśmy dane w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców. Sprawdziliśmy również, gdzie pojawiają się ogniska koronawirusa.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie