Przegląd prasy z marca 2021 w Czeladzi, najważniejsze informacje miesiąca

Newsroom 360
Newsroom 360
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Czeladź zmienił się  w marcu 2021?
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Czeladź zmienił się w marcu 2021? CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w marcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Czeladzi najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Nie rób tego przed szczepieniem przeciw Covid-19! Naukowcy ostrzegają! Zalecenia przed szczepieniem na koronawirusa 1.04.2021”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd marca 2021 w Czeladzi: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z marca 2021 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Nie rób tego przed szczepieniem przeciw Covid-19! Naukowcy ostrzegają! Zalecenia przed szczepieniem na koronawirusa 1.04.2021

Nie rób tego przed szczepieniem przeciw Covid-19! Naukowcy ostrzegają! Zalecenia przed szczepieniem na koronawirusa! Okazuje się, że wiele można zrobić, żeby mieć jak najmniej objawów poszczepiennych i zyskać największą odporność. Poradnik dla osób szczepiących się przeciw COVID-19 przygotował zespół naukowców i lekarzy zrzeszonych w inicjatywie Nauka Przeciw Pandemii pod przewodnictwem prof. Andrzeja M. Fala. Odpowiada na wiele pytań, np. czy można pić alkohol i jeść posiłki przed szczepieniem na COVID-19?Prezentujemy w skrócie ich rady. Sprawdź w galerii, czego NIE WOLNO robić przed szczepieniami przeciw koronawirusowi.

📢 Śląskie: Oni nie płacą alimentów! Teraz szuka ich policja. Zobacz LISTY GOŃCZE. Rozpoznajesz któregoś z nich?

POLICJA. Kilkuset mieszkańców woj. śląskiego jest poszukiwanych przez policję za uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Niektórzy ukrywają się od wielu lat. Prezentujemy kilkudziesięciu spośród wszystkich poszukiwanych mężczyzn (stan na 28.03.2021). Informacje o poszukiwanych pochodzą ze strony Komendy Głównej Policji. Rozpoznajesz kogoś? Powiadom policję i pomóż w poszukiwaniach. Kliknij w "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 COVID-19 w woj. śląskim. Sprawdź, gdzie sytuacja jest najgorsza. Oto WSKAŹNIK zakażeń dla poszczególnych miast

COVID-19 w woj. śląskim. Z tygodnia na tydzień sytuacja w Polsce i w Śląskiem jest coraz gorsza. Zakażeń przybywa w szybkim tempie. Sprawdziliśmy dane dla konkretnych regionów. W których miastach i powiatach jest najgorzej? W galerii znajdziecie wskaźniki zakażeń.

Prasówka marzec Czeladź: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w marcu uwagę czytelniczek i czytelników z Czeladzi. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Koronawirus. Gdzie w woj. śląskim sytuacja jest najgorsza? Sprawdź WSKAŹNIK zakażeń dla poszczególnych miast

Koronawirus w Śląskiem. Sytuacja w Polsce i w Śląskiem jest bardzo zła! Zakażeń przybywa w szybkim tempie. Sprawdziliśmy dane dla konkretnych regionów. W których miastach i powiatach jest najgorzej? W galerii znajdziecie wskaźniki zakażeń.

📢 Covid-19 w Śląskiem. Zakażeń wciąż bardzo dużo, sporo też zgonów. Jak wygląda sytuacja w Twoim mieście?

KORONAWIRUS. Aż 20 870 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 2 812 w woj. śląskim odnotowano we wtorek, 30 marca 2021 roku. O tym jaki jest trend, czy zachorowań jest wciąż więcej a jak tak to o ile procent - możemy się przekonać, porównując ze sobą wyniki z poszczególnych wtorków. Porównując dzisiejszy wynik z tym sprzed tygodnia - to wzrost w nowych zakażeniach w Polsce wyniósł 24 procent, natomiast w woj. śląskim aż 39 procent! W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 461 osób, w woj. śląskim - 68.

📢 Jaka jest śmiertelność na koronawirusa w woj. śląskim? Zobaczcie statystyki z podziałem na poszczególne miasta i powiaty. Ile osób zmarło?

Śmiertelność na COVID-19 w woj. śląskim. Pandemia koronawirusa przybiera na sile. Wciąż rośnie liczba nowych zakażeń - wczoraj, 26.03, po raz pierwszy przekroczyła aż 35 tysięcy! Niestety, rośnie również liczba zgonów. Sprawdziliśmy, ile osób zmarło na Covid-19 w ciągu ostatnich 2 tygodni, w każdym z miast i powiatów woj. śląskiego. Dane sprawdzicie w galerii.

📢 Koronawirus - dramatyczny wzrost nowych zakażeń! Znów rekord - 35 tysięcy! Jak w Śląskiem? Sprawdź swoje miasto

Aż 35 143 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 5095 w woj. śląskim odnotowano w piątek, 26 marca 2021 roku. Zanotowano również bardzo dużą liczbę zgonów! W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 443 osób, w woj. śląskim - 40. Tak olbrzymiej liczby nowych zakażeń jeszcze nie było - po raz pierwszy przekroczona została liczba 35 tysięcy dziennych nowych zakażeń! W Śląskiem na kwarantannie przebywa ponad 60 tys. ludzi.

📢 A może dom w Beskidach z cudownym widokiem na góry? Sprawdź ceny tych najtańszych! Kosztują nawet poniżej 100 tysięcy!

BESKIDY. A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Beskidy, w woj. śląskim? No może nie na zawsze, ale na weekend albo na wakacje? Nieruchomość położona w górach, na ładnej widokowej działce to też ciekawa opcja na inwestycję, gdy nie opłaca się trzymać pieniędzy w banku. Wybraliśmy dla Was 10 najciekawszych, naszym zdaniem, i najtańszych domów lub domków letniskowych w miejscowościach górskich lub podgórskich woj. śląskiego. Sprawdźcie, ile kosztują.

📢 Prawdziwe metamorfozy w woj. śląskim! Oto najbardziej spektakularne remonty! Kiedyś rudery, a dziś wręcz perełki!

BUDOWNICTWO. Efekty tych remontów przeprowadzonych w województwie śląskim są często spektakularne. Wypiękniały stare kamienice, zabytkowe budowle, stare dworce, a nawet jeden pałac. Niektóre metamorfozy zachwycają. Zobaczcie te najlepsze!

📢 Te kobiety są poszukiwane! Widziałeś je? Prowadziły auto pod wpływem alkoholu lub narkotyków

POSZUKIWANE. Pijani kierowcy to poważny problem na drogach. Zagrażają nie tylko sobie, ale także innym kierowcom, rowerzystom czy pieszym. Kobiety również jeżdżą samochodami po alkoholu. Oto kobiety z całej Polski, które są poszukiwane za jazdę pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Niektóre mimo wyroków i zakazów prowadzenia pojazdów nadal wsiadały za kierownicę na podwójnym gazie.

📢 Polską szczepionka na COVID produkowaną pod Łodzią? Czy Mabion jest producentem polskiej szczepionki na koronawirusa? 25.03.2021

Polską szczepionka na COVID produkowaną pod Łodzią? Czy Mabion jest producentem polskiej szczepionki na koronawirusa? Kiedy powstanie Polska szczepionka produkowana pod Łodzią? "Polska dołączy do krajów, w których produkowane są szczepionki przeciw COVID-19" – ogłosił przed tygodniem rząd. W jakim stopniu preparat, w którego wytwarzanie włączy się spółka Mabion spod Łodzi, faktycznie będzie z Polski? I skąd w naszym kraju wzięli się partnerzy amerykańskiej firmy Novavax, od której Unia Europejska chce kupić co najmniej 100 milionów dawek szczepionek?

📢 Poszukiwani za bójki i pobicia. Rozpoznajecie ich? Uciekli ze strachu

Przestępcy w woj. śląskim. Są poszukiwani o udział w bójkach i pobiciach, których skutkiem było narażenie człowieka na utratę życie lub zdrowia, ciężki uszczerbek na zdrowiu, a nawet śmierć. Na łamach naszego serwisu prezentujemy kolejną grupę poszukiwanych. Wizerunki, rysopisy i kontakt do odpowiednich jednostek policji znajdziecie w galerii zdjęć.

📢 Koronawirus w Śląskiem. Wciąż niepokojące dane! Jak wygląda sytuacja w Twoim mieście?

COVID-19. Aż 14 578 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 1 859 w woj. śląskim odnotowano w poniedziałek, 22 marca 2021 roku. W poniedziałki zazwyczaj liczba podawanych zakażeń jest znacznie niższa niż w tygodniu - a wynika to z mniejszej ilości testów wykonanych w weekend. O tym jaki jest trend, czy zachorowań jest wciąż więcej a jak tak to o ile procent - możemy się przekonać, porównując ze sobą wyniki z poszczególnych poniedziałków. Porównując dzisiejszy wynik z tym sprzed tygodnia - to wzrost w nowych zakażeniach jest aż o blisko 35 procent!

📢 Czeladź: Cechownia dawnej kopalni Saturn stanie się architektoniczną perełką

Czeladź. Była cechownia kopalni Saturn nie przypomina w niczym niszczejącego budynku. Co prawda na razie zostały z niego tylko ściany i część dachu, ale za kilka miesięcy te pozostałości staną się integralną częścią nowoczesnej mediateki oraz Postindustrialnego Centrum Dziedzictwa Górnictwa Węglowego, które będzie przypominać o ogromnych tradycjach górniczych w samej Czeladzi, jak i w całym Zagłębiu.

📢 Koronawirus w woj. śląskim. Bardzo duża liczba nowych zakażeń, sporo też zgonów. Sprawdź sytuację w swoim mieście

Aż 26 405 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 3 600 w woj. śląskim odnotowano w sobotę, 20 marca 2021 roku. To drugi najwyższy wynik w tym roku! Zanotowano również bardzo dużą liczbę zgonów! W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 349 osób, w woj. śląskim - 54.

📢 Ile osób w Twoim mieście przechorowało COVID? Sprawdź dane z woj. śląskiego

PANDEMIA. W Polsce mamy już ponad 2 miliony potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Rzecz jasna realnie było ich więcej (m.in. dlatego, że zakażenie można przejść bezobjawowo albo skąpoobjawowo). Przyjrzeliśmy się jednak przypadkom potwierdzonym w Śląskiem. Skorzystaliśmy z mapy autorstwa Piotra Tarnowskiego i sprawdziliśmy, ile procent osób danego miasta czy powiatu w woj. śląskim było lub jest zakażonym koronawirusem. Sprawdźcie w galerii dane dla swojego regionu.

📢 Koronawirus w woj. śląskim. Bardzo duża liczba nowych zakażeń! Jak wygląda sytuacja w Twoim mieście?

Aż 25 998 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 3 728 w woj. śląskim odnotowano w piątek, 19 marca 2021 roku. Zanotowano również bardzo dużą liczbę zgonów! W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 419 osób, w woj. śląskim - 54.

📢 Farbowanie włosów: wiosenne inspiracje dla odważnych. Kolor w tym wydaniu wygląda olśniewająco! Modne fryzury 2021

Bez ryzyka nie ma zabawy - to popularne powiedzenie może okazać się nad wyraz trafne w przypadku decyzji o zafarbowaniu włosów na nietypowy kolor. Odważny odcień może odświeżyć nasz wygląd, odjąć nam kilka lat i nadać naszemu wizerunkowi tzw. "pazur". Źle dobrany potrafi jednak wizualnie postarzyć lub uczynić nasz wygląd karykaturalnym. Dlatego przed decyzją o zafarbowaniu włosów warto skonsultować się ze stylistą. Te kobiety zaryzykowały i nie żałują. Zobacz w galerii najlepsze fryzury dla farbowanych włosów.

📢 Koronawirus w woj. śląskim: Duży wzrost zakażeń! W którym mieście sytuacja jest najgorsza? Sprawdź

Koronawirus w województwie śląskim. Sytuacja z dnia na dzień się pogarsza. 15 marca kolejne regiony Polski mogą zostać objęte regionalizacją rygorów sanitarnych z powodu wysokiej liczby zakażeń wirusem COVID-19. W Śląskiem w wybranych powiatach widoczny jest duży wzrost wskaźnika zakażeń. W woj. warmińsko-mazurskim już zamknięte zostały m.in. hotele, kina i centra handlowe. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja w poszczególnych miastach i powiatach naszego regionu.

📢 Koronawirus. Największa liczba zakażeń w Polsce od 110 dni! Jak w Śląskiem? Sprawdź miasta

PANDEMIA. Niestety od kilku już dni, Ministerstwo Zdrowia informuje nas o wciąż rekordowych ilościach w skali tego roku, przypadków nowych zakażeń. Nie inaczej jest dzisiaj! Aż 21 045 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 2 597 w woj. śląskim odnotowano w czwartek, 11 marca 2021 roku. W tym roku w Polsce, nie było jeszcze tak wielu nowych zakażeń! Jest to najwyższa ilość od 110 dni, czyli od 21 listopada 2020! W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 375 osób, w woj. śląskim - 26.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Podatek od psa

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie