18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

PLEBISCYT: Wybieramy najlepsze Koło Gospodyń Wiejskich w powiecie będzińskim

sauer
Dzisiaj rusza kolejny plebiscyt "Dziennika Zachodniego" i portalu naszemiasto.pl. Tym razem postanowiliśmy docenić wkład cudownych pań z Kół Gospodyń Wiejskich. Chcemy byście pomogli nam wybrać najlepsze i najprężniej działające panie.

Któż nie słyszał o rezolutnych paniach z kół gospodyń wiejskich i ich pysznych wypiekach. W powiecie będzińskim mamy aż 44 koła gospodyń wiejskich. Najstarsze liczy sobie natomiast aż 103 lata i jest najstarszym kołem gospodyń w Zagłębiu Dąbrowskim. Mowa oczywiście o KGW Będzin - Grodziec.

Koła gospodyń wiejskich to organizacja kobieca, działająca głównie na terenach wiejskich. Jej celem jest podnoszenie poziomu życia mieszkańców wsi, organizacja imprez artystycznych, różnorodnych kursów, zabaw oraz promowanie polskiej tradycji i regionalnej kultury. Pierwsze koła gospodyń w Polsce powstały z inicjatywy kobiet już 135 lat temu, zaraz po założeniu Kółek Rolniczych.

W styczniu 45-lecie swojego istnienia obchodziło KGW Sławków. Działa ono od grudnia 1967 roku i na początku liczyło 29 członkiń. Powstało tak, jak większość organizacji tego typu, przy Kółku Rolniczym. Przy nim też działało do 1 stycznia 2006 r., kiedy to kółko zostało rozwiązane, a Koło Gospodyń zostało włączone w struktury Miejskiego Ośrodka Kultury. W ostatnich latach zmieniła się gospodarka oraz struktura zatrudnienia Sławkowa, który stracił charakter rolniczy, a tym samym Koło Gospodyń Wiejskich straciło przymiotnik "Wiejskie".

Dzisiaj rusza nasz kolejny plebiscyt, w którym chcemy wyróżnić tym razem najlepsze Koło Gospodyń Wiejskich. Dlaczego? Bo dzisiaj nie są to już organizacje, w których panie wymieniają się przepisami na babkę, ale miejsce spotkań najaktywniejszych mieszkanek regionu, które dyskutują o polityce, sytuacji gospodarczej, modzie i znakomicie się przy tym bawią.

Chcemy pokazać te organizacje, które działają niezwykle prężnie, a przy tym pokazują mieszkańcom, co to tradycja i kultura naszego regionu. Od dzisiaj na łamach naszej gazety będziemy Wam przybliżali działalność poszczególnych kół gospodyń. Napiszemy o tym, co robią, w jakich spotkaniach biorą udział. A jest tego sporo. Jak będzie można zagłosować na najaktywniejsze i - Waszym zdaniem - najlepsze koło? Zasady naszego plebiscytu są bardzo proste. Wystarczy wysłać smsa pod numer 72355 z wpisanym kodem przypisanym do każdej z organizacji. Koszt każdego SMS-a to 2,46 zł z VAT. Głosowanie potrwa do 12 maja, do północy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czeladz.naszemiasto.pl Nasze Miasto