Dwa tytuły mistrzowskie dla APN Czeladź [ZDJĘCIA]

Piotr Jachimowicz
Dzielnie spisali się zawodnicy APN Czeladź w sobotę 16 czerwca na finałach ligi podokręgu sosnowieckiego dla trampkarzy. Udział w finale Czeladzianie zagwarantowali sobie zajmując pierwsze miejsca w swoich grupach.

Wygranie obu finałowych spotkań uczyniło trampkarzy młodszych oraz osobno trampkarzy starszych Mistrzami Zagłębia Dąbrowskiego.

O godzinie 9:30 rozpoczął się finał między liderem grupy pierwszej APN Czeladź oraz liderem grupy drugiej Górnikiem Jaworzno. Zawodnikom z Czeladzi jako pierwszym udało się zdobyć bramkę. Górnik Jaworzno gonił wynik i dopiero na kilka minut przed końcowym gwizdkiem udało się rywalowi z Jaworzna doprowadzić do remisu. Dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy, dlatego obie drużyny przystąpiły do rzutów karnych. Akademia Piłki Nożnej Czeladź bezbłędnie trafiła wszystkie strzały, piłkarze z Jaworzna dwa razy nie trafili. Taki rezultat pozwolił całej drużynie wybiec na boisko jako zwycięzcy z tytułem Mistrza Zagłębia Dąbrowskiego Trampkarzy Starszych.

Zaraz po zakończeniu finału trampkarzy starszych odbył się finał trampkarzy młodszych, gdzie znowu po jednej stronie boiska wybiegli prowadzący w tabeli piłkarze z Czeladzi. Tym razem rywalem okazało się Zagłębie Sosnowiec. Losy meczu potoczyły się podobnie, ponieważ do gwizdka kończącego mecz obie drużyny miały po jednym golu. Dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy i znowu przyszło wszystkim oczekiwać na wyniki nerwowych rzutów karnych. Piłkarze z Czeladzi znowu nie zawiedli swoich kibiców i bezbłędnie oddawali strzały w siatkę. Bohaterem tej części meczu okazał się bramkarz z APNu, który obronił strzał zawodnika z Zagłębia Sosnowiec i zapewnił drużynie z Czeladzi drugie w tym dniu cenne zwycięstwo.
Akademia Piłki Nożnej Czeladź zdobyła drugi tytuł Mistrza Zagłębia Dąbrowskiego Trampkarzy Młodszych i jednocześnie obroniła ten tytuł z ubiegłego sezonu.

Dwa Mistrzostwa zdobyte przez Akademię Piłkarską z Czeladzi są efektem systematycznej pracy zawodników pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Akademia przygotowuje piłkarzy do rywalizacji sportowej dzięki wsparciu Gminy Czeladź. Warto nadmienić, że pozytywna decyzja ze strony władz miasta już od września tego roku pozwoli na kontynuowanie kształcenia tegorocznych Mistrzów w Gimnazjum Nr 2 w klasie sportowej o profilu piłka nożna.