Czeladź: Orliki z APN na podium w Czechach

FT
mat. APN Czeladź
5 lutego 2012 zawodnicy czeladzkiej Akademii Piłki Nożnej wybrali się do Opavy w Czechach, by tam wystąpić w prestiżowym turnieju. Zajęli 3 miejsce.

W turnieju wzięło udział 10 drużyn, z czego jedna z Polski i jedna ze Słowacji.

Rywalizacja nie była łatwa, ponieważ poziom sportowy akademii piłkarskich w Czechach jest wysoki.

Sprzyjającym faktem, było to, że zawodnicy APN dzień przed turniejem wrócili z zimowego obozu przygotowawczego, co zaowocowało zdobyciem brązowego medalu.

APN Czeladź bez problemu doszła do półfinału, gdzie niestety musiała się po wyrównanym meczu pogodzić ze smakiem porażki po konkursie rzutów karnych z FC Vítkovice 1919 – czeskim klubem sportowym, który zdobył pierwsze miejsce w turnieju.

Czeladzianie w meczu o 3 miejsce zwyciężyli nad zespołem ze Słowacji i tym samym zapewnili sobie podium